Bitki çayları gerçekten faideli mi?

Şimdi ben nane limon, yeşil çay, acai ananas gibi hazır çaylardan içiyorum içine de limon sıkıp kabuğu bardağa atmak suretiyle demlenmesini sağlayıp tüketiyorum.

Fakat sonuçta sanayi ürünü bunlar. Gerçekten faydalı mı yoksa içi boş şeyleri mi tüketiyoruz?

Aşiri bitki cayi tüketiminden(adaçayi, rezine vs) karaciğer yetmezliğine girip bizim hastanede yatan hastam vardı. Şifasının olduğunu da düşünmüyorum. Tadini seviyosan arada iç ama çok tavsiye etmem

  • nundu  (18.10.18 21:19:02)
tabii ki faydalı. Asırlardır dünyanın çeşitli yörelerinde tedavi/meditasyon için kullanılır bitkiler. Ki birtakım kimyasal ilaçlar da bitkilerin clone'si olarak tasarlanıyor.

  • giovanne  (18.10.18 21:21:09)
mis gibi uyutur.

  • caletti  (18.10.18 21:45:07)
Aktardan kurutulmuş şekilde yeşilçay ve adaçayı alıyorum . Siz de paketli olanlardan almak yerine aktardan alabilirsiniz. Günde 2 bardaktan fazlası zararlı diye okumustum ben de. Düzenli olarak yeşilçay içiyorum sindirimi düzenlediğini söyleyebilirim.

  • Amaranta ursula  (18.10.18 22:20:39)
Abartmamak kaydı ile adaçayı faydalıdır, Yeşilçay'da öyle ama kesinlikle acıkta satılan yerlerden alma. Aflatoksin tehlikesi var yeşil çayda ve kurutulan kuruyemişlerde

  • Fritz-X  (18.10.18 23:14:03)
hem faydali hem zararli.
bazilarinin cok kullanimi agir zararlar veriyor. aliskanligin olmasin aman.

  • tabudeviren  (19.10.18 20:00:28)