Beş büyük ligde Üç Büyükler'in karşılığı?

Varsa felsefeleri, yönetim biçimi, taraftar-takım ilişkisi gibi ölçütlere göre Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray beş büyük lig dediğimiz İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya ve Fransa'da hangi takımlara en çok benziyor? Benzetirken renklerini göz ardı edin, lütfen. Sadece mevcut durumları değil, kuruluşundan bu yana değerlendirmenizi de rica edeceğim. Eğlenceli olur. Ne dersiniz?

İNGİLTERE
Beşiktaş ----> Arsenal
Fenerbahçe --> Liverpool
Galatasaray -> Manchester United

İSPANYA
Beşiktaş ----> Barcelona
Fenerbahçe --> Atlético Madrid
Galatasaray -> Real Madrid

İTALYA
Beşiktaş ----> Napoli veya Inter
Fenerbahçe --> Juventus
Galatasaray -> Milan

ALMANYA
Beşiktaş ----> Schalke 04
Fenerbahçe --> Borussia Dortmund
Galatasaray -> Bayern München

FRANSA
Beşiktaş ----> AS Monaco
Fenerbahçe --> Paris Saint-Germain
Galatasaray -> Olympique Marseille

fenerbahçe real madrid olur. son zamanlarını saymazsak fb her daim yıldızlar takımıdır hücum takımıdır. taraftarın şu anki memnuniyetsizliği bu yüzden. fb yine dortmund olmaz liverpool da olmaz.

  • orijinal nick bulamadim  (18.10.18 17:53:19)
geçmişten günümüze baktığımızda en büyük rekabet gs - fb rekabetidir. 1-2 sezon bu takımlardan birinin başarısız olmasıyla değişmez bu olay.

o yüzden fb ile gs barcelona ve real olur. hangisi hangisi olur o tartışılır ama bjk barcelona olmaz.
  • Neill  (18.10.18 17:58:35)
beşiktaş

ing - liverpool
isp - barcelona
alm - st pauli

başarılardan çok kültürleriyle örtüşenler bence
  • freebird5406_2  (18.10.18 18:06:05)
Beşiktaş'a Barcelona dememin sebebi Çarşı-Beşiktaş "Her şeye karşı." muhabbetinden. Yoksa tabii ki başarıyı tek kıstas alsam asla ilk iki takımdan birine benzetmezdim. Barcelona da İspanya'nın muhalifi.

  • dolmalik bi bey  (18.10.18 18:06:32)
Tek tek yazmaktansa formülü bırakıyorum:

X liginin en büyük takımı: GS
O takımın en önemli rakibi: FB
Ben de aranıza katılmak istiyorum diyeni: BJK

Her lige uygulayabilir, nefis sonuçlar alabilirsiniz :)
  • gonion  (18.10.18 18:24:50)
Mevzuyu yanlış anlamışsın, @gonion. Sidik yarışından bahsetmemiştim oysa.

  • dolmalik bi bey  (18.10.18 19:01:48)
Güle güle, @try again fail again fail better.

  • dolmalik bi bey  (18.10.18 19:12:58)
@gonion +1, başka şekilde üçünü uyarlayamazsın zaten.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (18.10.18 20:23:18)