Tematik kanallar neyden kazanıyor?

Teledünya, digitürk, tivibu gibi platformlarda olan muhteşem yabancı ama türk dublaj yapılan kanallar var. Discover, nat geo gibi örnekleri de olmakla birikte; örneğin animal planet, viasat nature, science&vie gibi cok az kişinin izlediğinden emin oldugum kanallar var. Bu kanalları yöneten medya şirketleri günde 24saat*30günlük yayının dublajına harcadıgı 1 aylık parayı nasıl çıkarıyorlar acaba? Değer mi bu efora Türkiye gibi dizi izlenen bir memlekette?

Reklam?
Bizim patronun esinin bir firmasi var, belgesel kanallarinda reklam veriyorlar. Korkunc paralar gittiginden bahsetmisti reklama. Baska neyden kazanacaklar.

  • stavro  (18.10.18 13:06:01 ~ 13:15:56)
O kanallar bekleme salonlarının falan vazgeçilmezi. Sabahtan akşama kadar da vinci learning yayınlayan dişçi klinikleri falan var. Reklam geliri almaları normal.

  • bos gezenin bos ustasi  (18.10.18 13:56:03)
Aldıkları reklamlar ve bir de platform aboneliklerinden elde ettikleri gelirler. Zaten çoğu program tekrar tekrar defalarca yayınlanıyor bu tematik kanallarda. Digitürk'ün dizi komedi kanalında her halde 20. kez Friends başladı geçenlerde. Ya da İztv'nin her yıl üç tane filan yeni belgeseli oluyor. Eski programları döndürüp döndürüp koyuyorlar.

Pazartesi günüydü galiba aynı anda hem Home&Entertainment kanalında hem de Gurme kanalında Wilco'nun programları vardı. Adamın bile programın bu kadar çok tekrar yaptığından haberi olmayabilir.
  • ucanokuz  (18.10.18 15:27:55)