serçe parmak uyuşması

3-4 gündür sağ elimin serçe parmağı uyuşuyor. Ağrı yok, his kaybı yok ama böyle bir rahatsızlık var. Sanki orayı sıkıyorlar gibi bir his var. Hangi bölüm bakar buna? geçer mi kendi kenine nolur?

karpal tunnel gibi onun da bi sendromu vardı ismini hatırlayamadım bi baksana belirtiler uyuyor mu

edit: ulnar ya da cubitalmiş ismi.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (17.10.18 23:02:39 ~ 23:04:35)
Serçe parmak kanseri çıkarım diye google a bakmaya korktum açıkcası ama du bakayım bi.

  • eazy  (17.10.18 23:03:47)
Benim de ayak baş parmağım uyuşuyodu demir eksikliğindenmis kanına bi baktır istersen

  • lorne malvo  (17.10.18 23:06:56)
Birkaç gün takip etmekte fayda var. Fare kullandiginiz elinizde ise dinlendirmek de mantıklı. Hala geçmez ya da giderek artarsa fizik tedaviye gidebilirsiniz. Gerekli muayene testleri yapar, kendi ile ilgili değilse ortopediye, çok düşük ihtimalle de norolojiye gönderir.

En yüksek ihtimali bir iki güne kendi kendine geçmesine veriyorum.
  • the kene  (17.10.18 23:07:40)
bende de olmuştu aynısı, dirseğimi uzun süre bi yere dayalı tutmuştum orada bi yerlere fazla baskı olunca olmuştu sonra kendi kendine geçmişti.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (17.10.18 23:12:05)
yüzük parmağınızın serçeye bakan kısmında da aynı belirtiler var mı?

  • sys coyg  (17.10.18 23:14:15)
@sys coyg

Hayır yok, sadece serçe parmak.
  • eazy  (17.10.18 23:16:03)
Tek parmakta olmasaydı vücudun genelini etkileyebilen birçok hastalık olabilir diyecektim veya yüzük parmağın tek yarısında da aynı belirtiler olsa ulnar sinir sıkışması olabilirdi ama 3-4 gündür geçmiyorsa ve fare kullanma/tırmanma/motorsiklet sürme gibi işleri yapıyosanız fizik tedavi uzmanına veya nörolojiye gidin bence

  • sys coyg  (17.10.18 23:22:36)