basit soru sorabileceğim avukat lazım?

Yurdumuzda 3 kişi kalıyoruz ve yeni gelen 3. kişi sürekli discort , lol , vs alanlarda arkadaşlarıyla konuşup ses çıkarıyor. Biz de yapmamasını söyledik diğer arkadaşla ve müdüre sormaya karar verdik.
Ben müdüre çalışıyorum , yorgun argın geliyorum kafamı diinlemek istiyorum dedim. Müdür gece 24 e kadar konuşabilir dedi. ben ya ders çalışıyorsam ya yatıyorsam dedim . hala konuşabilir dedi.
3. kişinin ortak yaşadığı bir ortamda kuralların sessizlikten yana olması gerekmez mi? gerçekten çok sinirlerim bozuldu. olayların aleyhime dönmesini istemiyorum .
ve ingiltere de yaşamıyoruz biliyorum. ve adaletin olmadığını söylemenize gerek yok

2 kişi 1 olup dövün bu kadar mı zor

  • musmus  (16.10.18 18:32:22)
abi odanı değiştirmeyi taleb edersin.
olmazsa yurdu değiştirmeye gidersin.

avukatlık mevzu değil bu.
  • güneyli çocuk  (16.10.18 18:52:41)
Adam haklı, benim odamdaki elemanın da gözü hassasmış ışığı kapatıyor haşırt diye açıyorum.
24ten sonra haksız duruma düşmeyeyim diye de ben açmıyorum o ayrı.

  • owaki  (16.10.18 20:03:46)
Ben yurt ortaminda birbirine saygili davranan kisilere daha hic rastlamadim acikcasi. Gece 24ten sonra da isigi sabaha kadar acan, telefonla bagira bagira konusan, koridorda yuksek sesle muhabbet eden birsuru insana rastladim. Senin istersen yeterlilik sinavin olsun kimse takmaz. Bu sebeple kutuphane dolup tasiyor zaten. Olmadi kulak tikaci kullan, cok mukemmel bii icat.

  • superfluid  (16.10.18 20:57:35)
açılın avukatım.
hukuki yöntem; yurt müdürlüğüne yazılı başvuru yapın, bu şikayetlerinizi yazılı bildirin. bu sırada rahatsız edici davranışları kayıt edin ve delil toplayın. her rahatsız edici olaydan sonra tekrar dilekçe verin. bakın burası çok önemli, dilekçenizde işlem yapılmazsa "sayın cumhurbaşkanlığına iletilmek üzere cimerden de başvuru yapacağınızı" yazın. işlem yapılmamaya devam ederlerse elinizdeki somut delillerle birlikte cimere başvurun. aynı zamanda kredi yurtlar kurumuna da dilekçe verebilirsiniz. 1-2 ay içinde sorununuz çözülür.

benim bu tür durumlarda uyguladığım yöntem; dayak. ne yazık ki böyle. emin ol ingilterede de olsa bu böyle.
  • trajikomix  (16.10.18 22:08:49)