[]

turkishmusic.org'daki Sezen Aksu Tartışması

Bundan yıllar yıllar önce, turkishmusic.org isimli bir internet sitesi vardı.. 56k modem ile interneti keşfetmeye çalışan neslin yavaş yavaş tanımaya başladığı dönemde bu tarz siteler karanlığa atılmış birer çığlıktı.. Oradaki efsanevi Sezen Aksu tartışmasından bugün hala kullanımda olan deyimler, küfürler..

Merak ediyorum Hulusi, Mahmut, Kadir, Mağaracı, Amerikadaki kız! Şimdi neredesiniz, ne yapıyorsunuz.. Böyle bir internet fenomeninde, başyapıtında çok büyük emeğiniz olduğunu biliyor musunuz? Belki mutlu ve huzurlu bir yuvanız, haylaz çocuklarınız var.. Küfürleştiğiniz için değil belki ama Türkiye'de internetin hemen hemen ilk kullanıcılarından olduğunuz için gurur duymalısınız kendinizle..

Belki çok klasik, çok bayat bir cümle olacaktı ama geçmiş daha güzeldi, daha özeldi...

Şimdi neredesiniz, kiminlesiniz, ne yapıyorsunuz... Var mı bu babayiğitlerden haberi olan?

not: efkar bastı yeminle.. Çok özledim ben eskiyi :(

 
Geçmiş neden daha güzeldi biliyor musun ? Keşfedecek daha çok şey olduğu için. Her dönemin bir öncekini araması bu yüzden. Hayatı keşfederek yaşarsan bundan bir damla sıyrılırsın. Bir damla çünkü toplumdan bağımsız değilsin.
Konu dışı off falan filan
Bende Gameboy kartuşunu üflemeyi özledim.
  • hitsumo  (16.10.18 18:31:55) 
o zaman size midnight in paris izlemeyi öneriyorum


  • hononu  (16.10.18 19:37:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.