Bilgisayarıma ne oldu?

Sadece 1 saat önce okulda çalışıyordu, okuldan geldim evde şarja taktım açmaya çalışırken tepki vermedi. 1 dakika sonra işlemci fanı tam kapasite zorlanarak çalışmaya başladı ve 20 saniye çalıştıktan sonra(sadece fan çalıştı pc açılmadı) kapandı. Birkaç kez daha denedim, recovery modu dahil hiçbir tepki alamadım. Şu anda sadece fan çalışıyor, kapatmıyor kendini ama bilgisayarda hiçbir tepki yok. İşin kötü yanı bitirme tezimin bu iki haftaki kısmının yedeğini almamıstım henüz. Ne yapabilirim? işlemcinin uçmuş olma ihtimali var mı?

biosa girmeyi denedin mi? del tuşudur genelde. Giremiyorsan eğer bir şeylerin kızarmış olması olasılığı yüksek.

Ne yapacaksın peki? cihazın harddiskini söküp başka bilgisayara takıp doc dosyanı kurtacaksın. Bundan sonra da onedrive ya da google drive kullanacaksın.

ps: içine harddisk takılan cihazların fiyatı 40 tl civarıdır. Direkt external yapar hdd yi..
Saygılarımla.

binder.
  • binder dandet  (15.10.18 18:55:03 ~ 18:56:14)
Ekrana hiçbir şey gelmiyor, bios ekranına ulaşamıyorum. Drive kullanıyorum ama 1 aydır evimde internet olmadığı için otomatik yedekleme kapalıydı haliyle. Durduk yere olması canımı sıktı, okulda da zaten güç tasarrufu modundaydı şarjım bitmesin diye, işlemciyi hiçbir şekilde isteyerek zorlamadım yani. Teşekkürler.

  • alwayschargeneverbend  (15.10.18 19:06:00)
Güncelleme : sinirlenip iki tane vurdum sertçe, düzeldi. Şiddet her kapıyı açıyor cidden, saygılar.

  • alwayschargeneverbend  (15.10.18 22:22:39)
olanlar hayra alamet değil yedeklerini al laptop garanti vs bittiyse içini açıp ram girişleri ve hdd girişlerini kontrol et gevşeme olabilir. vurunca düzelen bir şey ise muhtemelen gevşeyen bir giriş vs vardır.

  • kureseltikinma  (16.10.18 09:16:02)