kalorifer/ kombi yanıyor mu? istanbul

merkezi sistem bir apartmana taşındık 2 ay önce. 2 günden beri harıl harıl petekler yakılıyor hayır hava da bana göre soğuk değil. daha önce de merkezi sistem apartmanlarda oturdum ancak abartı soğuk olmadan kasım ayından önce yakılanı ilk kez görüyorum? sizde durumlar nedir?

bizde durumlar içler acısı
40 haneli apartmanda 13000 tl yakıt borcu var ödenmemiş.

inatla ve inatla yakıt ödemeyen ya da ödeyemeyen insanlar var.

her sene yaz kış yakıt parası ödememize rağmen(kışın toplansın diye), toplanan para yetmiyor, yetmeyince 1000 1500 ek yakıt parası çıkartıyolar.

havalar çok iyi gidiyor ama cuma gününden beri yakıyolar, cam kapı pencere çift taraflı açık, sıcaktan gebermek üzereyim o derece.

yaktığın kadar öde sistemi de yok bu arada.

bu sefer yine yakıt parası yetmedi diyecekler, ben de o meşhur hareketi çekip gideceğim.
  • killerbee  (14.10.18 23:10:15 ~ 23:12:10)
bizim de merkezi sistem fakat peteklerin üzerinde ölçerler var. o vasıta ile her daireye kendine özgü fiyat çıkarılıyor, eğer eksik kalırsa bütün dairelere ortak bölünüp ekleniyor.

Biz, minimum olan 15 dereceye getiriyoruz, eğer altına düşerse otomatiken yanıyor, kapatma şansı yok. fakat bu mevsimde 15 derecenin altına düşmeyeceğine göre, genelde yanmıyor. biz sadece ortak pay olan 20 25 tlyi ödüyoruz.
  • biravekahve  (14.10.18 23:17:02 ~ 23:18:19)
Kombi/henüz yakmadık

  • kisa  (14.10.18 23:30:33)
kombi/yakmadık yakmayız da geçen sene bıraktım ben o işi,yeni gelen zamlardan sonraa hele hiç yakılmaz. minik bir elektirikli sobam var onla tek oda takılmaç

  • nymphe  (15.10.18 00:09:19)
benim kendi evimde daha yanmıyor. zira yandığı zaman 600 den aşağı fatura geldiği görülmüş değil. bu sene zamlardan dolayı hiç yakmamayı düşünüyorum. kuzine aldım balkona onu kurucam, üşüyen gitsin yaksın.

  • Tears of Devil  (15.10.18 00:21:04)
Biz de başladık akşamları yakmaya

  • purplee  (15.10.18 00:42:02)
Henüz yakmadım.

  • datnet  (15.10.18 00:49:38)
kombi kapalı. açarsam büyük ihtimalle terlerim. hatta cam açık şu an.

  • sutlu nescafe  (15.10.18 01:06:58)
Sütlü artı bir

  • fasulyek  (15.10.18 04:27:23)
cumartesi gunu yurtdisindan donduk. bebegin odasi 21 derece olunca kombiyi biraz actik ama 24 derecelere gelince kapattik. dun hic acilmadi. sanirim en azindan 10 gun kadar daha kombiyi acmaya gerek kalmaz gibi. sonrasi icin allah herkese yardimci olsun.

  • a340  (15.10.18 08:20:41)
Kombi / hic yakmadik henuz.

  • stavro  (15.10.18 09:43:08)
evde henüz açmadık hiç. ofiste telefondan 23 dereceye sabitledik termostatı. seyrek de olsa yanıyor.

  • zgrydn  (15.10.18 10:36:39)
hayır

  • archery  (15.10.18 10:55:54)