[]

Yukio Mishima / Hangi Kitaptan Başlamalı

Merhaba

Yukio Mishima tarafından yazılmış kitapları okumak istiyorum, "Bir Maskenin İtirafları" kitabıyla başlamayı düşünüyorum ancak tavsiye edebileceğiniz bir okuma listesi var mıdır ? Tercihim yazarın tarzını sindirerek ilerlemek, yani kabaca ilk eserlerinden son yazılanlara doğru diyebiliriz; gene de listemi sizin önerilerinize göre belirlemek isterim.

Teşekkürler

 
başlangıç için "denizi yitiren denizci" ve "dalgaların sesi"'ni tavsiye ederim. yorucu olmayan, kolay okunan hikayelerdir ikisi de. bunları beğenirseniz devamında bereket denizi dörtlemesi de okunabilir. "bir maskenin itirafları" ise bana göre en son okunması gereken eseridir, otobiyografik izler içerdiği için.


  • theseachange  (14.10.18 17:36:17) 
@theseachange

Dostlar sağolsun
  • burka  (14.10.18 17:43:52) 
Bir Maskenin İtirafları'nı okudum. Öyle çok derin bir kitap da değil.

Bence karışık okumak yerine kronolojik oku gitsin. Yazarın bir adım arkasından yürümek gibi de olur.
  • idexo  (14.10.18 19:49:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.