Peugeot 2008 ile 3008 arasında kaldım

Merhaba arkadaşlar, İkinci el 2014-2016 model 2008 (allure) ya da 2011-2013 model 3008 (allure ya da feline) alacağız. Sizce hangisini tercih etmeliyiz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

3008'in tipi daha güzelmiş ama özelliklerinden hiç anlamam.

  • captainobvious  (14.10.18 15:08:19)
İkisine de bindim ve kullandım. 2008 cidden alınacak araba değil. Suv değil. İçi çok dar. 3008 yılın otomobili ve peugeot devrim yaptı 3008’le.

  • the real brad pitt  (14.10.18 15:10:20)
2016 model otomatik 2008 var bende.

yarı otomatik olduğunu biliyorsundur.
1. ve 2. vites geçişlerini hissettirir, arada vites atmaz bağırır araba sen elle atarsın.
5.4lt/km yakar, hesaplıdır.
120-130km hızdan sonra rüzgar sesini içerde hissetmeye başlarsın.
içi çok dar gelmiyor bana, segmentine göre uygun.
kliması yazın yetersizdir, arka taraf için ayrı kliması yoktur.

ben şahsen zevkle kullanıyorum, yukardaki sorunlara katlanmamın sebebi aracın diğer SUVlara göre daha ucuz olması ve az yakması. ne kadar para o kadar kalite :)

3008 hakkında yorum yapamıcam, kullanmadım.
  • plastic_angel  (14.10.18 15:45:51)
2015 2008 dizel oto allure de bende var sıfır almıştım. 35bin kmdir kullanıyorum. Eger büyük aileniz varsa 3008 alın. Yok 3-4 kişilik çekirdek aile iseniz 2008 bence yeter. Şanzıman da yari otomatik, toyota'da kullanilan mmt ile aynı. Otomatiklestirilmis manuel. Sizin yerinize makine atıyor vitesi. Ilk iki viteste sarsıntı yapıyor diyenler kullanmayi bilmeyenler. Nasıl manuel şanzımanda vites atarken ayağı gazdan çekip debriyaja basıyorsanız bu makinede de zamanla vites geçme devrini bileceginizden o devirde ayağınızı hafif gazdan çekerseniz sarsıntı olmaz. Çünkü şanzıman manuel ile tamamen aynı sistem. Ayrica Yukarıda yeni 3008den bahsedilmiş o 3008, 2011-2013 3008 değil. :)
Alacağınız iki aracta da bu sanziman olacak kötü diyenlere bakmayın. Yeni 3008 eat6 aisin marka tork konvertörlü şanzıman ile geldi sizin alacağınızda yine etg6 olacak. Tabi bu yeni şanzıman teknoloji bakımından daha yeni ve sarsıntısız.
2008 ile ilgili en memnun olduğum yer sehir dişi 4,3 ; tamamen şehir ici kullanımı da 5,8 olması. Ortalama 5 litre yakıyor. Yol tutuşu gayet iyi, direksiyonu ufak ve kullanmasi rahat. @plastic angel'in bahsettiği üzere işinizi görür. Fakat sınıf geregi b sinifi olduğundan captur ayarinda, juke'dan cok daha geniş. 360 litre bagaji var arkası küçük aileler için yeterli. 2011-2013 3008 ise gayet tatminkar yaşam alanlari konusunda. Bagaji eşşek gibi arkasi geniş. Geri kalan motor şanzıman zaten aynı sayılır. Seçim size kalmış. Memnun olmadigim tek kismi iki amortisör de 30binde ses yapmaya başladı sag oksun peugeot turkiye yari fiyatına değişti.
  • karacigerim vur kadehlere  (14.10.18 17:14:15 ~ 17:17:48)
Hepinize tek tek teşekkür ederim görüşleriniz için, gönül isterdi ki yeni 3008 alabileyim ama dediğim şartlarda sanırım 2008 daha mantıklı görünüyor.

  • sessizlikdedik  (14.10.18 18:55:50)