İnternet alışveriş para iadesi

Bi siteden 265 lira tutarında 2 tane ayakkabı aldım. Ürün 5 gündür kargoya verilecek ama en ufak bir not bile yok. Ürün hazırlanıyor yazıyor. Telefonu yok sitede. Maile cevap vermiyorlar.

Ben de ne ne yaptım. Bankayı arayıp ödeme itirazında bulundum. Bu para benim ekstremde 6 taksit görünüyor ama ben bu paranın firmaya aktarılmasını istemiyorum dedim. Banka ön işlem olarak kartımı iptal etti yenisini gönderecek ve ödeme itirazı işlemi başlattı.

Ben müşteri temsilcisine bu parayı aktarmayın ben bunu ödemem dedim. O da muhatabınız biz değiliz dedi. Öyle kapattık telefonu.

Şimdi bu ayakkabı bana gönderilmese be param firma tarafından iade edilmese ben paramı bankadan alabilir miyim?

harcamaya itiraz edersin, ürünü alamadığın için iade edilir paran muhtemelen

  • prasinos  (13.10.18 00:26:28)
chargeback ilan etmen lazim. oyle telefonla parayi sirkete yollamayin demekle olmaz. bi form dolduruyorsun, urunu/hizmeti almadigini odemenin iptal edilmesini istiyorsun. banka durumu inceliyor sirkete urunun gonderilip gonderilmedigini soruyor. surec sonunda odeme seklin ne ise ayni sekilde kartina geri yansitiliyor.

  • crucio  (13.10.18 16:52:37)