[]

Takım Elbise

Merhaba arkadaşlar.
Bursum yattı.
Takım elbise almam gerekiyor.

Takım elbiseyi her gün giyeceğim yani tüm gün takım içinde olacağım.

Ama gün içinde bisiklet sürmek koşmak hareket etmek gibi aktiviteler yapmam gerekiyor.

Esnek içinde koşabileceğim çok gösterişli olmayan ama klasik bir takım elbise almam gerekiyor.
Arkadaş buluşmalarında da üstümde olması gerekiyor.
Ne düşünüyorsunuz görüşleriniz nelerdir?

 
Tebrikler. Bursunuzu gule gule kullanin.

Tarif ettiginiz gibi bir kullanim icin en uygun secim "performance suit" dedikleri agir kullanim icin ozellike imal edlmis (kumasi, dikisi vs) takimlar. Biraz kaba gibi gorunseler de yogun kullanim icin idealler. Yoksa normal takim elbisenin sizin kullanim seklinizle iki haftada pantalon agi gider, bir ay sonra elinizde ceketle kala kalirsiniz. Ideali iki tane takim veya yedek pantalon alip donusumlu olarak (gun asiri) giymek.

Bir Avrupa ulkesinde hergun bu sekilde (takim elbise) ise gidip gelen bir arkadasim var. Marks&Spencer in Autograph model takim elbisesiydi sanirim. Senelerdir kullaniyor.

Normal kullanim icin de olsa yedek pantalon almaya calisin. Su ana kadar denedigim bir suru markanin her kalitede takimin pantolonlari kisa surede kullanilmaz hale geliyor artik. Ilk aldigim takim elbiseye 10 sene -az/orta derece kullanim- kullanmistim. ondan sonraki 10 senede 6-7 tane takim elbise [pantolonu] eskitmisimdir herhalde. Saticilar siritarak cevap veriyor "eskisi kadar saglam yapsak bunlarin yenisini kim alacakki?" diye
  • parcxerox  (12.10.18 03:14:06 ~ 03:14:55) 
benim de aklıma ilk gelen marka marks&spencer oldu.
zamanında pantolonlarını kullanırdım, oldukça rahat ve sağlamdı. en azından ağı yırtılmayan tek pantolonum onlardı :)
ama tuzludur biraz fiyatları.

bir tavsiye aynı pantolonu 2 günden fazla giyme, ceket de yine aynı şekilde. hem çok çabuk deforma olurlar hem de kokar.

bir de merakımdan soruyorum
yatak dışında sürekli neden takım elbise giyiyorsun?
bankada çalışıyorum ben bu kadar giymiyorum :)
  • teritori  (12.10.18 08:57:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.