Kendinizi bir yarışta gibi hissediyor musunuz?

Üzerimde çok fazla baskı hissediyorum bir şeyleri kaçırıyomuşum gibi yanlış yapıyormuşum gibi. Sanki herkesin o an dışarda eğlendiği ve benim evde oturduğum bir cumartesi akşamı hissinin sürekli zamana yayılmış hali gibi :D 26 yaşındayım bu yaşların olayı mı bu? Bundan sonra böyle bi gidecek yoksa yine eskisi gibi stabil hissedecek miyim?

Nö. Maalesef hissedemeyeceksin.

  • datnet  (12.10.18 00:10:12)
eğer bir şeyleri yanlış yapıyorsam baskı hissederim. yanlış telafi etmek için geçen sürede de bir şeyleri kaçırmış hissederim. bunun haricinde baskı hissetmiyorum. çevresel faktörlerden doğan bir baskı olursa o olur, kendi kendimi baskılamıyorum açıkçası.

  • prasinos  (12.10.18 00:12:01)
''Dedenin zamanına dönersek, kendini çok kötü hissettiğinde şöyle düşünürdü, “Bugün berbat bir günümdeyim. Ama n’apalım hayat böyle, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim.” Ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına bile kendinizi çok kötü hissetseniz son derece mutlu ve harika hayatları varmış gibi sunan insanların 350 fotoğrafıyla bombardıman ediliyorsunuz, bu durumda hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız kuşkusuz.''

  • biravekahve  (12.10.18 00:15:21 ~ 00:16:51)
@biravekahve kesinlikle bunun etkili olduğunu düşünüyorum onun için instagramı kapattım mesela çok daha huzurluyum. Ama yine de çeşitli haberler almak için kullandığım facebook bile arada bu hissi yaşayabiliyor

@entegre hem kariyer hem gönül işleri konusunda kendimi tedirgin hissediyorum. Herkes evleniyor acaba yanlış yerde miyim diye düşünmeden edemiyorum. Kariyer konusunda elimden geleni yapıyorum ama yanlış karar alma korkusu da çok zorlayıcı
  • pastörizesüt  (12.10.18 00:18:47 ~ 00:20:48)
Bizde biraz geç kalmışlık hissi oluyor. Sanki 6 sene duraklama dönemi, hayata ara vermişiz gibi. Sonra bakıyorsun aslında zaman akmış, yaş kaç olmuş diye panik oluyorsun. Bazı hızlı çıkanlar olmuyor değil ama genele bakınca hepimiz aynıyız. Fakülteden mezun olur olmaz düğün yapan pek yok. Geç kalmadın hiçbir şeye. Şu an Erasmus’tayım evet partileyen bir grup var ama büyük büyük çoğunluk evde Tus çalışıyor. Kendi ülkelerinin sınavına çalışıyor. Bir şey kaçırmadın. Yazın düğünün olmasa da olur zaten. Umarım sonuçların iyi gelmiştir. Çok iyi yazamadım bu saatte ama anlamışsındır.

  • Lim5  (12.10.18 02:33:10)
26 yaşındayım ve hissediyorum. Hatta bir işe, bir sektöre girersem tutmasa yarış dışı kalırım psikolojisi mevcut.

  • goodyes  (12.10.18 02:39:50)
benzer yaşlardayız ve hissetmiyorum. demek bu yaşların olayı değil, sorun sende!

  • ateistanbul  (12.10.18 04:21:37)
instagrama çok bakma

  • füt  (12.10.18 07:34:41)
2 sene sonra geçiyor.

28 yaş spor
  • varoluscusanri  (12.10.18 09:59:48)
Yaşım 34, kendimi kimseyle bir yarışta gibi hissetmiyorum.

  • sopiro  (12.10.18 10:06:09)