[]

Makine Mühendisleri Odası 900 TL borç çıkardı, Dikkat !!!

6 sene önce üye olmuştum ilk sene aitdat ödedim sonra unuttum zaten üyeliği falan. Bugün bir muhabbet arasında başka bir arkadaşa böyle borçtan dolayı icra gelmiş falan filan dediler. Dedim bir bakayım sitesinden. Bir girdim ki 900 TL borç diyor. Bana senelerdir ne bildirim yapıldı ne SMS geldi ne mail geldi. Bu ne şimdi böyle. MMO ile 5 senedir hiç bir işim olmadı.

Bu borcu ödemememin bir yolu var mı?
Üyelik iptali sanırım olmuyormuş (bu da aptalca bir şey)
Ödeyenler, ödememiş olanlar, benim gibi unutanlar nasıl gidiyor hayat?

 
Ödememe yolu yok. Ödeyip üyeliğini iptal et.


  • kablelvuku  (11.10.18 20:51:08) 
soygun bu, başka bir şey değil! odayla hiçbir işin yok, odanın sana hiçbir faydası yok ama üye olmak zorundasın. bizde de öyle (kimya müh. odası). çalıştığım şirket her sene aralık ayında maaşlarımızdan keserek yıllık aidat ödemesini yapıyor. zaten aralıkta dibe vurmuşuz bir de aidat kesiliyor maaşlardan yani.
yıllar önce müdürüme benzer bir borç çıkartmıştı kmo. hala ödemedi sanırım.

  • pati  (11.10.18 21:30:19) 
  • Lim5  (12.10.18 02:11:06) 
Ödememe yolu yok. Ödeyip üyeliğini iptal etme yolu da yok. Malesef...


  • srdr  (12.10.18 08:38:31) 
Oda sistemi ülkedeki en bozuk sistemlerden biridir. Esnaf olsun, mimar olsun, doktor olsun, odanın kendisine bir faydası var ise kendi isteğiyle üye olsun aidat ödesin.

Ama hem faydası yok hem de mecburi, lan böyle zulüm olmaz.

İmza : Ticaret odasına yıllık aidat ve kardan pay ödeyen bir tüccar.
  • John Bloor  (12.10.18 09:41:53) 
hocam avukat arkadaşlarla konuş bu konuda mağdur çok kişi var eğer benzer durumda lehine karar çıkartan olursa emsal olabilir. Zaten bu odalar kan emiciler mühendis hakkı savunmazlar iadat olunca icraya bile verirler. zaten son yıllarda bunların elinden bayağı bir kaynağı aldılar inşallah kapatılırlar da hep beraber kurtuluruz bu mühendis odalarından.


  • kraldan cok kralci  (12.10.18 09:49:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.