[]

Hangi HDD ?

Merhabalar masaüstü bilgisayarımız var. Hdd de 200 tane falan bad sector çıktı muhtemelen bu düzelmez öldüğünün göstergesi bildiğim kadarıyla. Sorun çıkarmaya başladı yeni bir tane alalım diyorum.
urun.n11.com bu linkteki 180 tl ancak arayıp sordum sıfır ürünler olmayabilir yenilenmiş yani tamir edilip gönderilmiş ürünler de olabilir içinde diyor alın bakın sorun varsa iade alırım dedi ama pek güvenemedim yorumlar güzel gerçi. Siz olsanız alır mıydınız ?

birde amazonda 2 ürün var.
www.amazon.com.tr

www.amazon.com.tr

Daha kimse almamış her hangi bir yorum yok. Satıcı amazon gözüküyor tamir edilmiş ürün satabilir mi ? Sıfır satmak zorunda değil mi ? Sizce hangi ürünü almalıyım ? Tavsiye edeceğiniz 500gb ürün varsa önerilerinizi bekliyorum :)

edit: bir de HDD alınca ne yapmalıyım ? Sistemi kurmadan USB ile bağlayıp Bad sector kontrolü yapmalı mıyım ? bundan başka dikkat etmem gereken bir şey var mı ? 32 Mb önbellek günümüz için sıkıntılı olur mu? en az 64 mü almalıyım ?

 
Madem alacaksın, ssd al hocam. Biraz daha pahalı tabi


  • Delay Fuze  (11.10.18 20:56:51) 
Masaüstü eski bir pc o yüzden uygun bütçeli bir şeyler arıyorum.Ssd seçeneklerimiz arasında yok :)


  • jorah the andal  (11.10.18 21:00:15) 
İkisi de iyi markalar, hangisi ucuzsa onu tercih et.


  • battal gemalmaz  (11.10.18 21:21:43) 
Bu saatten sonra HDD almanızı tavsiye etmem. Masaüstü bilgisayarı ne kadar eski de olsa ilerde yeni bilgisayara geçersiniz başka bir şey olur söker ona takarsınız. Alın bi 256gb ssd rahat edin. N11'in 11 kasımda indirimleri olacak ordan uygun fiyatlı alırsınız


  • mr.goodcat  (11.10.18 21:25:05) 
Sata 3 desteği yok malesef anakartın ssd alsam da bir faydası olmayacak, şimdilik idare edicek şekilde bir şeyler lazım. Amazonun kendi sattığında yenilenmiş ürün satma ihtimali olur mu yani tamir edilmiş ? Sıfır hiç kullanılmamış olduğuna eminsek oradan almayı düşünüyorum ?


  • jorah the andal  (11.10.18 21:48:09) 
ssd +1

hdd tamiri mumkun olsa da cok zahmetli ve masrafli bir urun. o yuzden tamir edilmis bir hdd olacagini sanmam. board falan degismis olabilir en fazla. icinde sorun yoksa sikinti olmaz.
  • icim urperiyor  (12.10.18 03:54:23) 
Madem kasa ve anakart eski, sata desteği de yok, o zaman 2. el bir hdd bakın, aldığınızda bir sorun yoksa sonradan da kolay kolay çıkarmaz. Millet ssd geçtiği için piyasada çok fazla 2. el hdd vardır gibime geliyor.

letgo ve sahibindene bakmakta fayda var, madem pc eski gerek var mı 250 tl hd almaya?
  • John Bloor  (12.10.18 09:47:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.