Kanal tedavisi sonrası diş hassasiyeti

Merhaba,3 hafta önce bir dişime kanal tedavisi yapıldı. Sonrasında bugün dahi yiyecekleri çiğnerken hafif sizi ve hassasiyet var. Çiğnemekten çekiniyorum açıkçası bişey olur diye.

2 gün önce kontrol ve diğer dolgular işin diş doktoruma gittim, birtakım aletler ile o dişime hafifçe vurup kontrol etti, hissettiğim bariz bir hassasiyet var ancak ağrı vb gibi değil.

Sizce normal midir bu durum? Tam normale ne zaman döner yoksa başka bir doktora daha mı gideyim?

3 tane kanal tedavim var :) Hassasiyet normal. Onemli olan son kapstmmayi yapip tedaviyi bitirmeden once igne batirirken hissedip hissetmemeniz. Cunku igneleri hissederseniz sinirleri tamamen yakamamis oluyor, bu iyi degil. Ama hissetmediyseniz ve sadece hassasiyet varsa bu normal. Sadece o disinizle havuc falan kemirmeyin, sert seyler yemeyin yani kafi :)

  • superfluid  (11.10.18 20:49:11)
Bende de aynı sorun var. Macunlu diş fırçası değince kendimden geçiyorum, diş fırçaşama vaktim gelince geriliyorum resmen.

  • denizaya  (11.10.18 21:42:28)
tedaviden sonra hassasiyet normal ama 2/3 gun..
3 hafta cok uzun bir sure..
baska bir sorun olmali, uzerine git derim, ya kendi doktoruna ya da baska bir yere goster bence..
yeni yaptirdim o tecrubeyle soyluyorum
  • alttaraf  (12.10.18 00:28:09)
hava sıkışması olabilir. yada apse yapmış da olabilir. ikisini de yaşadım. dişinizin çevresindeki diş etinizi (ağız içinde kalan kısmı da) kontrol edin,belki farkedemediğiniz bir apse vardır belki.

  • issiz karga  (12.10.18 00:32:18)
Sinirlerin hepsini alamamış olabilir. En fazla 1 hafta sürer hassasiyet sızı. 5+ kanal.

  • kumulatifvergimatrahi  (12.10.18 08:23:45)