[]

Smear sonucum gelmis, simdi ne yapmali kolposkopi vs?

Hpv-16 ve ascvus cikti. Ustunkoru muayene olabildim gec gittigim icin doktor kolposkopi onerdi ama narkozla yapıyorlarmış. Islemden zaten korkuyorum ayrica narkoz fobim var.
Ilk cinsel temasimin ustunden 1.5 yil bile gecmedi. Fakat otoimmun hastalıklara sahip hassas bir vucudum var.
Ne yapmaliyim cok korkuyorum. Ozele mi gitmeliym? Bu islem sartsa narkozsuz yapan her yok mu?


 
Yeditepe uni hastanesinde yaptırdım kolonoskopi. Komple bayılttılar. Öncesi sonrası hiçbir acı olmadı. Efso lan. Ben de korkuyodum tık die gittim.


  • the real brad pitt  (11.10.18 16:59:59) 
Kolonoskopiye narkozsuz dayanamazsın değil, ama canını çok yakar. Acılı bir operasyon.


  • kablelvuku  (11.10.18 17:05:22) 
dostlarim kolposkopi bu. basta ben de kolonoskopi sandim.


  • art vandaley  (11.10.18 17:07:26) 
ben de kolonoskopi zannettim ve eşcinsel olduğunu düşündüm :)
www.youtube.com
ağrısız bir işlem diyor zaten raad ol
  • prasinos  (11.10.18 17:11:42) 
Kolposkopiyi çoğunlukla narkozsuz yapıyorlar. Şurada bir sürü kişi deneyimlerini paylaşmış, belki yardımcı olur:
www.kadinlarkulubu.com

  • agluna  (11.10.18 18:33:08) 
Kolposkopiyi anestezi olmadan yapan yerler de var, arkadaşıma anestezi ile yaptılar üniversite hastanesinde, ama öyle genel anestezi değildi, anestezi deyince yanında ben de gittim ama tamamen uyutma durumu olmadı, işlemden sonra biraz dinlenip çıktık.

Özellerde pahalıydı geçen yıl, birkaç yerden fiyat aldık, en son üniversite hastanesine gittik.

Lütfen ihmal etmeyin, korkularınızı bir tarafa bırakın, mutlaka yaptırın.
  • opucuk baligi  (11.10.18 18:58:18 ~ 18:59:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.