[]

bilgisayar kasasının içindeki kalın borular

www.itopya.com
www.itopya.com

pembe mavi borulardan bahsediyorum. dekoratif amaçlı herhalde

bi adı var mıdır var ise nedir?

renkli rgb fan ve kasa için özel ledleri biliyorum. bunları merak ediyorum

 
Hiçbir bilgim yok ama pc kasasında böyle doğalgaz tesisatı gibi boruların olması bana da dekoratif kaygıymış gibi geldi.


  • angelus  (11.10.18 14:58:48) 
belki sıvı soğutmalıdır da bunu vurgulamak istemişlerdir.


  • zgrydn  (11.10.18 15:02:41) 
örnek olması için koyulmuş borular. normalde onlar sıvı soğutma borusu.


  • false pretension  (11.10.18 15:04:40) 
sıvı soğutma borusu ama sanırım kasa o borularla gelmiyor

www.thermaltake.com

burada aşağıda inceleme videosu var, kasanın içinde boru moru yok. sıvı soğutma sistemi ekstra satılıyor sanırım.
  • killerbee  (11.10.18 15:08:10) 
soğutma sistemi için kullanılan sıvı renkli sadece.


  • sutlu nescafe  (11.10.18 15:12:52) 
sıvı soğutma tesisatı, kasayla geldiğini zannetmiyorum ben de.

şurada benzer bi setup var:
www.watercooled.ch
  • yuto  (11.10.18 15:22:42 ~ 15:24:16) 
Custom water cooling falan diyorlardı sanırım kendin yapıyosun böyle setler var. Sıvı soğutma yani. O radyatörlü olup kapalı olan sistemlerden nasıl bir farkı var bilmiyorum ama YouTube da videoları alide görece ucuz setler falan var. Bir ara düşündüm çont adam olduğum için yapamam deyip vazgeçtim.


  • Giovanni Pipitto  (11.10.18 15:28:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.