iş Görüşmesi Maaş Sorusu

Selamlarrr Duyuru ahalisi,

Geçen gün bir iş görüşmesine uzman pozisyonu için görüşmeye gittim. görüşme öncesi klasik başvuru formu doldurdum. Burada klasik maaş beklentisi sorusuna da cevap yazdım. form doldurulduktan sonra tek tek görüştüm önce birin sorumlusu sonra da ik ile. Görüşmede çalışma saatlerinin esnekliği hafta sonu çalışma durumunun mevcut olduğu ve bunun için mesai ücretinin ödenmediğini söylediler. Şu durumda benim yazdığım meblağ çok saçma oldu. zaten görüşmede ik ücret beklentisine bakınca aa çok uygun bizim ücret aralığımıza falan dedi.

Şimdi ben bu durumda, bu şatlarda bu paraya çalışamam demek için çok mu geç kaldım? Kalmadıysam nasıl diyebilirim?. İK'dan görüştüğüm diğer kişinin cep telefonu var sormak istediğiniz şeyler olursa arayıp sorabilirsiniz demişti.
Bu arada şirket içinde ciddi bir yapılanma söz konusu başvurduğum pozisyon sıfırdan birimi kurmak durumunda kalacak. Zaten bunların hepsi görüşmede ayyuka çıktı hatam maaş beklentisini sözlü izah etmemek için oraya yazmış olmamdı :/

Ne yapabilirim, ne yapmalı ?

şimdiden teşekkürler.

geç kalmadın tabii ki, mesai detayı çok önemli, bedavaya çalışmayı istememek en doğal hakkın.
iş teklifi gelene kadar bekle, sen bir hamle yapma. önce onlar seninle çalışmak istediklerini söylesinler, bu şekilde elin güçlenmiş olacak ve artış konusunu dile getirdiğinde psikolojik olarak önde duracaksın. "ama orada öyle yazdınız niye mızıkçılık yapıyorsunuz" derlerse ki deme ihtimalleri yüksek, "mesai ücretinin ödenmeyecek olması maaşı direkt etkileyen bir durum, en azından o kısmı telafi edecek bir tutarı düşünüyorum, bu sebeple değişti" dersin. düşük beklentine "aa çok uygun diye" atladıklarına göre biraz daha yükseğini vermeye hazırlar.

  • Bruce  (10.10.18 09:03:49 ~ 09:05:02)