[]

Bilgisayara şifre koyup unutan çocuk

Komşunun gerizekalı çocuğu var. bilgisayara ulaşabildiği anda ya şifre koyuyor ya şifreyi değiştirip unutuyor. Babası da bilgisayarı "şunu yapıver" diye bana getiriyor. deepfreeze kursam bilgisayara ödev mödeb hiç bir şey kaydedemeyecekler. şu anda yorgun olduğum için aklıma bir şey gelmiyor, ne yapmalıyım?
 
çocuğu döv, bilgisayarı sat, babayı öp.


  • binder dandet  (09.10.18 20:45:29) 
babası karıştırmasın diye şifre koyuyordur. unutma olayı da yalan. harddiski ikiye böl, d sürücüsünü hariç tut deepfreeze'den


  • delidir yakalayin  (09.10.18 20:47:56) 
yerel kullanıcı ve gruplardan kullandıkları kullanıcıyı parolasını değiştiremez olarak seç. en azından şifre değiştiremezler yeni kullanıcı yaratmadıkları sürece.
www.sordum.net

  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (09.10.18 20:59:46) 
çocuk gerizekalı değil, yalan söylüyor. dövmek/işkence suretiyle şifreyi "hatırlamasına" yardımcı ol.


  • celeron 300a  (09.10.18 22:32:48) 
bana gelen bilgisayarlara ilk yaptığım şey: sadece şifresini benim bildiğim bir admin hesabı açıyorum.
sonra şifresi onlara verilecek olan anne, baba, çocuk hesapları açıyorum. şifresini de her bireye ayrı ayrı söylüyorum. bu şekilde kurup bilgisayar ömrünü tamamlayana kadar bakmadığım bilgisayarlar oldu.
program kuramadıkları için bir süre sonra pes ediyorlar zaten. illa önemli bir programsa uzaktan oturum açıp yardımcı olabiliyorsun.
sürekli virüs, yavaşlama, şifre unutma(!) gibi taleplerin önünü yıllar içinde kesti ve sıfırladı bu yöntem.
  • ozdek  (10.10.18 08:51:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.