[]

Kurs, internet cafe bilgisayarlarına kurulan bir program vardı

Bu program sayesinde, bilgisayara ne yaparsanız yapın bilgisayar yeniden başlayınca ilk haline dönüyordu.Yani bilgisayarda kalıcı değişiklik yapamıyordunuz.Neydi bu?
Komşunun gerizekalı bir çocuğu var. Bilgisayarı açtığı anda bilgisayara ya şifre koyuyor, ya şifreyi değiştiriyor. Oyun dolduruyor. sonra şifreyi unutuyor. Babası da şunu yap diye bana getiriyor.
Ben istiyorum ki o programı kurayım. ne şifre koyabilsin ne oyun kurabilsin ne de başka bir halt yapabilsin.

şifre koymayı veya değiştirmeyi engelleyecek başka bir yönteme de açığım.

 
deep freeze


  • Tears of Devil  (09.10.18 20:20:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.