[]

Excel'de tum satiri ayni sayiya bolmek

Selamlar.

3 5 7 3 4 5 9 8 7

Seklinde bir satir veri var elimde diyelim.

Bu satirdaki sayilari ayni sayiya nasil bolebilirim kolayca? Sutun olunca asagi cekiyorduk oluyordu ama bunda ise yaramadi.

Tesekkurler simdiden

 
aşağı değil sağa çekeceksin


  • kablelvuku  (09.10.18 13:27:41) 
@kablel evet o olmadi iste, mesela verdigim ornekte 2'ye bolmek istedigimi dusunelim 3/2 yapiyorum ilk hucreyi, saga dogru cektigimde geri kalan tamamini 3/2 yapiyor.


  • voyager 1  (09.10.18 13:29:46) 
a'da dusunelim bu sayilari

b'ye gelip =A1/2 yapip asagi cekince hallolur diye dusunuyorum. siz ayni yerde asagi cekiyorsunuzdur sanirim.
  • fakyoras  (09.10.18 13:45:16 ~ 13:46:36) 
umarım aynı yerde sağa çekmiyorsundur. geri kalan fakyoras+1


  • kablelvuku  (09.10.18 13:47:52) 
Sozkonusu satirin altina bos bir satir ekle, bu bos satirin ilk hucresine orijibal satirin ilk hucresine ait bolme fornulunu yaz.( =B47/2 gibi, artik neyse)

Simdi sag alttan tutarak saga cek, istedigin satiri olusturmus olursun
  • leben  (09.10.18 13:50:16) 
Bölüceğin sayıyı boş bir hücreye yaz, sayıyı kopyala. Bölünecek satırın tümünü seç, sağ tık-özel yapıştır-değerleri-böl-tamam.

Edit: formülle yapmak istiyosan da: =hücre/bölüceğin sayı
Formülü tüm satıra kopyalayıp yapıştırman lazım

İzi.
  • atadam  (09.10.18 14:03:00 ~ 14:12:20) 
Bir hücreye bölmek istediğin sayıyı yaz ve kopyala.
Sonra bölünecek hücreleri seç ve sağ tıklayıp özel yapıştır de.
Özel yapıştır menüsünde bölme seçeneğini seç.
  • cakabo  (09.10.18 14:05:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.