Kolonya Sorusu: Ağaç/ Orman

Merhaba,

Orman/yeşil/ağaç yoğunluklu bir kolonya arıyorum, parfüm içerikli ya da esanslılardan değil, nispeten biraz daha yoğun ve sofistike.

"Rainforest" gibi bir ad var aklımda, ancak bildiğim hiçbir markada (Atelier Rebul, Selin, Eyüp Sabri.. ) rastlamadım.

Önerilere açık.

Teşekkürler!..

NOT. Green Tea/ Yeşil Çay bir cevap değil :)

Selin ardıç kolonyası. Migroslarda var.

  • curukturpkokusu  (07.10.18 21:29:23)
Paşabahçe kolonyalarını denemeni tavsiye ederim, senin isteğine yakın olarak zambak ve bahar kolonyalarını denemek lazım.

  • candanag  (07.10.18 21:56:33)
Rebul Dark Spice denemenizi öneririm.

  • isyankar tosbaga  (10.10.18 12:23:07)
curukturpkokusu'nun önerisine ek olarak selin sığla kolonyasını da deneyebilirsiniz. yine migroslarda var.

  • evde liyakat kalmamis  (10.10.18 12:28:52)
@evde liyakat kalmamis

Sığla'yı epeydir kullanıyorum. Ben daha yoğun bir orman kokusu arıyorum. Ardıç güzel ancak tam aradığım gibi değil, ağaçtan çok bitki notaları baskın gibi geldi.
Tüm öneriler için teşekkürler, aramaya devam :)

Başlık yeni önerilere de her zaman açık.
  • hana bi  (14.10.18 11:20:39 ~ 11:22:53)
Ardic meyvesi aslinda cok baskin herbal bir koku.

Agac notasi nasil olur ki? Odun kokan bir sey degil, ya yapragi ya meyvesi kokacak? Ihlamur da agactan, kiraz da.

Orman kokusu? Orman küf, nem kokuyor :) Ben anlayamadim sanirim.

Siz cam kokusuna yakin bir seyler mi ariyorsunuz acaba? Ya da zeytin?

Aradiginiz sey tek bir sisede degilse, Misir Carsisi´nda artik birkac tane kalmis esanscilara gitmelisiniz. Orada hic bilinmeyen kokulardan, klasik kolonya aromalarina kadar her sey bulunur. Begendiginiz esansi, orjinal kolonya ile karistirabilirsiniz. Oran ayarlamada da yardimci olurlar size orada.
  • buf-e kür  (14.10.18 12:13:00)
sandal ağacı ve sedir kolonyası bakabilirsin. ben şunu kokladım bir tek, hoşuma gitmedi ama odunsu kokuyor kesinlikle.
www.filizkolonya.com

biraz bakınınca şunu buldum mesela.
dadyaparfum.com
  • Bruce  (14.10.18 12:20:53 ~ 12:21:45)
@buf-e kür

Öneri için teşekkürler. Evet çam kokusuna yakın.

Halihazırda böyle bir ürün var zaten, küf de kokmuyordu:) ancak marka/ürünü hatırlayamadım.

Mısır Çarşısı iyi bir seçenek, teşekkürler.
  • hana bi  (14.10.18 12:25:02 ~ 12:26:24)