[]

İspanya'ya gidecegim İspanyolca ogrensem mi

Seneye subat ayi gibi İspanya'ya gideceğim. 1 yil kalacağım. Tek kelime ispanyolcam yok. Simdiden kursa filan mi yazilsam? Bu 1 yılı iyi degerlendirirsem İspanyolca öğrenebilir miyim? Kasayim mi 1 yıl öğrenmek için? Şimdiden kursa yazilsam mi hazırlık olsun diye?
 
tabiki temel oluşturmak için burada birşeyler edinmek öğrenme sürecini hızlandırır. ama şöyle diyeyim orada olmak şartıyla bir kurs yardımı ile 6 ayda ispanyolcayı sökersin (+ sosyal veya iş ortamında olduğunu düşünerek).

şimdilik kurs değil de aşinalık olsun diye biraz dil öğrenme aplikasyonlarında pratik yapabilirsin. duolingo vs. günlük kullanıma göre bazı kelime ve cümleler tuhaf olsa da fazlasıyla katkı sağlar sana.
  • Hendrix'e tapan adam  (06.10.18 22:50:21 ~ 22:52:58) 
Tabi ki ogrenin hem de ise yarayacak bir dil


  • Traveller  (06.10.18 23:06:15) 
Tabii ki..


  • lambada  (07.10.18 08:15:28) 
yaa bırak ne işine yarayacak ispanyolca. salla bir dünya zaman kaybı uğraşıp duracaksın bir de.


  • benibenim  (07.10.18 09:59:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.