Sanırım ben kötü bir insanım

Her şeyi kötü yönden düşünen, söylediği her konuda ısrar eden, kısıtlayan, baskı kuran ve her fırsatta tavır yapan. Dengesiz ve sevgisiz.
Evet tamamen böyle, sevgisiz.
İnsanları bir çırpıda silen ve sonradan pişman olan. Karşısındaki insanı değil kendi hislerini önemseyen birisiyim.
Kendi sevdiğim, kendime özel olan hiçbir şey yokmuş.
Ben şunu seviyorum diyerek özen gösterdiğim, keyif alarak yaptığım birşey yokmuş.
Nasıl bu hale gelir insan yoksa doğuştan mıdır tüm bunlar?
Niçin bir insana yalnızca insan olduğu için, iyi niyeti için, düzgün bir iletişim halinde olduğu için değer vermiyorum?
An geliyor en sevdiğim insanı silip atıyor gibi konuşuyorum. Çünkü o an sinirliyim ve sinirli olmam her şeyden önemli. Ne salak bir durum.
Tüm bunları iki sene önce yedeklenmiş ve benim henüz fark etmiş olduğum çok değer verdiğim bir insanla aramda geçen birkaç aylık WhatsApp görüşmesini okuyunca fark ettim.
Hala tam da orada okuduğum gibiyim. Kendimden çok soğudum. Her şey ne kadar iyi ve güzel giderken nasıl mahvettiğimi okudum.
Çok pişmanım böyle bir insan olduğum için.
Nasıl olacak şimdi, nasıl değişebilirim?
Böyle bir imkanım var mıdır, ne dersiniz?

  • binder dandet  (06.10.18 15:55:20)
E yapma o zaman, anlamıyorum senin gibi insanları.

  • captainobvious  (06.10.18 16:02:18)
Doğamız bu demek ki. Değişmez mi?

  • Karmaşıklık  (06.10.18 16:03:15)
Değiştirirsen değişir. Hmm evet bu yaptığım kötü bir şey, yapmayayim de bitsin gitsin.

  • captainobvious  (06.10.18 16:09:48)
Değişmek istiyorsan değişirsin zor bir şey değil.
Saydıklarının çoğunu ben de yapıyorum ben sadece yaptıktan sonra pişman olmuyorum.
Bu yüzden değişmek gibi bir düşüncem de yok.
Ayrıca kötü bir insan da değilim.

Rahatsız olduğun ne varsa bir bir sırala ve adım adım değiştir.
Bu konunda yardım da alabilirsin istersen.
  • mutekebbir  (06.10.18 16:38:56)
yapma o zaman? çok harika bir tavsiye gelmiş yine

değişmek istiyorsan, değişirsin dünyanın kuralı bu ama bence kendine çok aşırı yükleniyorsun.

o an onu yazmışsındır çünkü öyle hissetmişsindir, bazen güzel insanları kaybederiz çünkü aşırı stresli ve mutsuz zamanlarımıza gelir, demek ki öyle olması gerekiyormuş. başka güzel insanlar da gelecek sen sadece değişmeye odaklan ve elinden geleni yap
  • hopp  (06.10.18 21:03:20)
Bende böyleyim. İnsanları çabuk siliyorum sinirlendiğimde. değişmem gerek ama yapamıyorum.

  • komando kani var bende  (06.10.18 23:28:09)
kolay insan siliyor olman, sildiğin insanların ne kadar umrunda sence? herkes hayatına devam ediyor. sonunda yalnız kalan sen olacaksın, o zaman aklın başına gelecek. ya da toparlayamayıp ruh sağlığını kaybetmiş yaşlı ve yalnız bir insan olmaya doğru ilerleyeceksin. sonun böyle mi olsun istiyorsun?

  • zgrydn  (07.10.18 08:31:55 ~ 08:32:39)
borderline olmasa bile benzer bir psikolojik durumda olabilirsin. konuya özel kitaplar hayata bakış açına yön verebilir. kendine kızmak yerine, kendini tanımak çok önemli.

  • makinist  (09.10.18 15:21:51)