Bunu okumadan ölme diyeceğiniz kitap

Bunu okumadan ölme diyeceğiniz kitaplar var mı? İngilizce de olabilir, tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

henüz okumadım ama : Akış-Mutluluk Bilimi Yazar: Mihaly Csikszentmihalyi

www.dr.com.tr
  • probiyotik  (06.10.18 00:33:11 ~ 00:33:39)
Albert Camus, Yabancı

  • helena  (06.10.18 00:35:16)
çalıkuşu( r.nuri güntekin) bu benim kişisel favorim aslında, beni çok etkiliyor, her okuyuşumda kitabın içindeymişim gibi hissediyorum.
atatürk'ün de en sevdiği kitaplardan biridir derler.

kırmızı pazartesi.(g.g. marquez) çünkü kitap toplumun(en azından bazılarının) nasıl bir şey olduğunu gerçekçi bir şekilde ortaya koyuyor.

koleksiyoncu. (john fowles) okuduğumda beni çok etkilemişti. aslında aynı olay anlatılıyor ama bakış açıları...

puslu kıtalar atlası (i.oktay anar) görsel şölen, muhteşem bir anlatım (başka bir şey söylemem)
  • gadjodilo  (06.10.18 00:38:54)
Madde 22
Vakıf serisi
Kaplan! Kaplan!
  • kobuzchu kiz  (06.10.18 00:56:02)
yüzyıllık yalnızlık. çok fazla kitap okuyan biri değilim ama okuduklarım arasında beni bu denli etkiliyeni olmadı. daha sonra marquez'in kolera günlerinde aşk'ını ve kırmızı pazartesi'sini okudum. kolera günlerinde aşk'ı okumak çok sıkıcıydı ama bitirdiğimde hikayeden aşırı etkilenmiştim, kırmızı pazartesi de o kadar etkileyici gelmedi ama ana fikri çok güzel gelmişti onun da. yine de yüzyıllık yalnızlık'ın tadı ayrı.

  • semaforo de medianoche  (06.10.18 01:18:51)
Okumadan ölme diyemem tabii, fakat vedat türkali ve orhan pamuk kitaplarını okurken aşırı keyif alıyorum.

  • biravekahve  (06.10.18 02:13:40 ~ 02:14:16)
Karamazov kardeşler, Suç ve ceza, Budala, Ölüler evinden anılar - Dostoyevski
Gazap Üzümleri - Steinbeck (yeni bitirdim, harikulade bir tat bıraktı)
Germinal - Emile Zola

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.
  • farabi  (06.10.18 03:06:49)
* Kıyamet sonrası istersen Dmitry Glukhovsky' nin Metro Serisi,

*Fantazi istersen Lovecraft' tan Deliliğin Dağlarında ( O kadar kitap okudum da beni içine hapseden ve keşke devamı olsaydı dedirten sadece bu kitap oldu. Yazarın diğer kitapları bunun yanına bile yaklaşamaz gözümde)

*Suç, polisiye istersen Heinrich Böll' den Katharina Blum' un Çiğnenen Onuru

* Bilimkurgu istersen Stanislaw Lem' den Solaris, John Scalzi' den Yaşlı Adamın Savaşı, Hayalet Tugay, Son Koloni üçlemesi

* Distopya istersen George Orwell' dan 1984
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (06.10.18 03:16:55)
Dino Buzzati - Tatar Çölü.

  • ravenclaw  (06.10.18 03:18:11)
Vakıf serisi
Ender oyunları 1. Kitap.
Dune serisi
Sandman serisi
Y son erkek
Hakkaride bir mevsim
  • kablelvuku  (06.10.18 08:33:17)
Martin Eden
Huzur

  • black holes in the sky  (06.10.18 08:35:58)
cengiz aytmatov kitapları

  • wilhelmwasmuss  (06.10.18 19:54:19)
irvin yalom nietzsche ağladığında

  • lata  (06.10.18 19:55:06)