Vw Tiguan, Mitsubishi Asx, Kia Sportage araclari arasindan hangisi alinir?

Merhabalar, max 70000tl, tercihen 65000tl bir butcemiz var. Suv tarzi bir arac almak istiyoruz cunku esimin eski araci freelanderdi, masrafindan bunaldik sattik simdi benim yarisi kullaniyoruz ama sorudaki 3 aractan biriyle degistirmek istiyoruz. senelik kullanimimiz ortalama 10bin max 15bin km.

Secenekler soyle,
Vw tiguan 1.4 tsi 2009 model 77bin km 66000 TLye twmiz bir tane bulduk ama 2011 model olursa bu da 70000TL civari
Mitsubishi Asx 1.6 mivec intense 2011 model 120binkm civari 64000 TL kmsi dusuk 60bin gibi olanlari 70000TL civari
Kia sportage 1.6 gdi 2011 model 118bin km 71000 TL

Simdi bunlarin alis fiyatlari arasinda cok fark yok, tiguan cok yakiyor ama performans ve cekis acisindan digerlerinden iyi gibi. Ve alicisi her zaman olacak gibi. mesela Asx hic yaygin bir arac degil turkiyede satmiyor bu yuzden bizi korkutuyor fakat kullanicilari da memnun. Sportage hakkinda pek bir fikrimiz yok teknolojik donanimi fazla yakiti tiguandan az ama guvenlik acisindan en iyisi tiguan sanirim.
Servis olanagi ve bakim ucreti de onemli.

Fikirleriniz neler sizce hangisi alinmali?

sportage hiç bakma bile bence. yakıt tüketiminden bıkarsın.

tiguan bilmiyorum ama vw sevmediğim için önermem.

asx bu üçü arasında en iyisi. yakıt ekonomisi olarak hepsini alaşağı eder. sorunsuz sıkıntısız taş gibi arabadır. yol tutuşu vs çok çok iyi. he ama bence bulabilirseniz 2013 ve üstü bakın. şu an o dolulukta bir araba zor bulunur.

asx satmıyor diye bir durumda yok. şişirme fiyat yazmayan herkes satmak istediği zaman hızlıca sattı asx ama tabi geri de aldı çoğu dayanamayıp.
  • biergarten  (05.10.18 22:55:04 ~ 23:06:02)
Evet donanim ve konfor acisindan sportage iyi fakat tork acisindan tiguan one cikiyor.

  • zecul  (05.10.18 23:00:50)
@biergarten aslinda biz baya sempati duyduk asx e ama sozlukte gecen sene biri 56bine 2013 asx alinir mi diye entry girmis suan ayni ayardakileri 80bine satmaya calisiyorlar. Bir de artik asx turkiye satisi yok diyorlar o yuzden servis parca ve elden cikarma konusunda sikinti yaratabilir diye tereddutluyuz

  • zecul  (05.10.18 23:06:48)
2009 sportage aldık 145 binde 3 hafta önce 60 bin liraya aldık, tamamen orjinal tüm bakımları serviste yapılmış. konfor açısından güzel. tek sorun direksiyonda müzik çaları kontrol edecek bi mekanizma yok. benim için bu sorun oldu biraz.

yakıt meselesine gelince her normal suv gibi yakıyor yani abartıldığı kadar yakmıyor. şehir içi ama bi tık daha fazla yakıyor orasına bi şey diyemem.

bunun yanında gayet rahat tavsiye ederim.
  • rahat ya  (05.10.18 23:32:48)
asx daha az yakıyor. sizin ucuza bulduğunuz tiguanlar 4motion yani 4çeker ve muhtemelen mauel vites. (asx de manuel) 4motion ssteminden dolayı tiguanın yakıtı yüksek. yüksek derken şehir içi 11-12 litre yakar.

asx kötü değil ama servis parça kolaylığı ve ikinci elde satış kolaylığı nedeniyle tiguanı tercih ederdim.
  • orpheus  (06.10.18 00:08:42)
tiguan konforlu araç ama yakıtı cidden üzer. 6 ay kullandım oradan biliyorum.

  • Tears of Devil  (06.10.18 00:20:49)
ASX hiç kullanmadım ancak Tigu ve Sportage kullandım. Sportage gerçekten inanılmaz yakan ve kalitesiz bir araç onu diyebilirim sadece. Tiguan çok daha mantıklı diye düşünüyorum. Arkadaşımda 2018 Sportage var benzinli, 9.5 - 10 litreden aşağı yaktığını hiç görmedim.

  • roket adam  (06.10.18 02:50:14)
2010 tiguani olan bir arkadasla gorustum sehirici 13ltden asagi dusmuyor servis masrafi cikardiginda da en az 1000tl den basliyor dedi. Tiguandan kesin vazgectik bu devirde 13lt mumkun degil. Olmazsa sedan arac bakariz artik.
Herkese cok tesekkurler.

  • zecul  (06.10.18 13:43:46)