e spor ve LOL hakkında

Arkadaşlar LOL oyunu hakkında en ufak bir fikrim bile yok sadece karakterle sağda solda yürüyüp savaşıyorsun ayakkabı alıyorsun kılıç kalkan büyü alıyorsun rakibini yeniyorsun seviyesinde bilgim var(bunlar da yanlış olabilir).

neyse bu e spor olayında LOL oynayanlar maça eşit şartlarda mı başlıyorlar? Sağda solda item toplayıp karşılıklı büyü atıp birbirlerini kesiyor sonra kazanan puan mı alıyor nasıl oluyor? Herkesin kendi karakteri mi var yoksa Age of empires oyunundaki ırklar gibi karakterler sabit var ve random mu dağıtılıyor oyunculara?

tek değişken seçtiğin karakter. bir de çok büyük bir değişken olmasa da hangi tarafta olduğun. satranctaki beyaz siyah gibi düşün ama oyun oynanan alanda ufak farklılıklar olduğu için hangi tarafta olduğun azıcık da olsa fark edebiliyor ama buna dezavantaj avantaj denemez aslında sadece farklılık.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.10.18 20:16:15)
herkes 1 level olarak başlıyor, birbirlerini öldürürek, ortadaki savaşçı küççük minyonları öldürerek altın topluyorlar. Sonra o altınlarla karakterin tarzına göre eşya satın alıyorlar. 18 levele kadar gidiyorlar işte. Oyunlar genelde 23-35 dakika arasında bitiyor. Rakibinin ana üssünü yıkan oyunu kazanmış oluyor. Altın kasmak önemli, eşyası fazla olan 1 adım önde oluyor.

Karakterler var. Tanklar, uzaktan atanlar, büyücüler gibi. İsteyen istediğini seçiyor. Ama mesela bir karakter, diğer karakterin bir özelliğini engelleyebiliyor. Ona counter hero diyorlar. Counter hero alır genelde e-spor oyuncuları. Herkesin kendi karakteri yok, her yeni maçta takım arkadaşlarının aldıklarına göre ya da rakibin aldıklarına göre karakter seçiyorsun(e-sporcular)
  • eazy  (05.10.18 20:17:03)