[]

Bedelli askerlik saglik sorunu sebebiyle iptal durumunda

Yatirdigimiz ucreti geri alabiliyor muyuz?

Sabah parayi yatirdim bankaya. Gorevli personel bu islemin iadesi/iptali yok bilginiz olsun dedi.
Daha sonra askerlik subesine gidip islemleri yaptirdim, aile hekimine muayene olmam icin yonlendirdi. Aile hekimine rahatsizligimi soyleyince seni askere almayabilirler, sevk etmem lazim dedi. Uzun lafin kisasi simdi ben heyet karariyla askerlikten muaf olursam yatirdigim parayi geri alabilir miyim?

 
Soruya net cevap değil ama şurada hastalığınız neyse aratabilirsiniz:

www.tsk.tr
  • monogram  (05.10.18 15:44:24) 
alabilirsiniz. cayma gibi bir durum da var; ama yerin belli olmadan olması gerekiyor.


  • garaser  (05.10.18 15:46:42) 
Ben zaten muaf olmayacagimi dusunerek bedelli parasini yatirip islemlerimi yaptirdim. Ama bu para yatirma ve askerlik subesindeki islemlerden sonra muayene oluyoruz. Aile hekimimde beni sana bu sekilde onay vermem mumkun degil, muhakkak sevk etmem lazim, askerlikten muaf olabilirsin dedi. O yuzden soruyorum muaf olma durumunda bedel iadesi alabilir miyim diye.


  • rahmi pinkfloydoglu  (05.10.18 15:49:44) 
asal.msb.gov.tr
soru 22

  • garaser  (05.10.18 15:51:37) 
  • elorelia  (05.10.18 16:10:45) 
Aynı durumu ben de askerlik şubesine sordum. Yerin belli olduktan sonra , benim rahatsızlığım var muayene olmak istiyorum diye itiraz edeceksin. Muaf olursan paranı geri alacaksın dedi şube. O yüzden ben de yerimin belli olmasını bekliyorum.

Not: bana şöyle dendi: şu an muayeneye girmeyeceksin çünkü 2 yıl önce askerliğini tecil ettirirken muayene olmuş görünüyorsun ama hastalığın/rahatsızlığın o muayeneden sonra başlamış. O yüzden yerinin açıklamanmasını bekleyip mıayene itirazı yapacaksın.
  • rosey  (06.10.18 10:50:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.