[]

üçgen vücutlu arkadaşlar

Öyle aman aman üçgen vücutlu falan da değilim aslında ama normal kalıp giysilerde iyice sorun yaşar oldum uzunca bir süredir. Örneğin: Gömlek alıyorum, bir beden büyük alsam kolları uzun oluyor, bel kısmı geniş oluyor vs; normal giydiğim bedeni alsam göğsü sıkıyor, kollarımı açamıyorum gibi sorunlar yaşıyorum. Hadi gömlek işi nispeten daha kolay halledilir gibi ama diğer üst giyimlerde ve pantolonlarda iş daha sıkıcı olabiliyor. Mesela uzun kollu sweater vs alacağım, büyük beden alsam boyun kısmı geniş kalıyor, kolları uzun kalıyor; normal beden alsam boyu kısa kalıyor, belim açılıyor falan anlatırken bile bıktım yemin ediyorum.

Uygun kalıplı giysilerden kastım, 5 beden küçük alıp streç falan giyinmeye çalışmak, "Bakın ben spor yapıyorum, herkes beni görsün." demeye çalışmak değil; yalnızca üzerimde doğru düzgün duracak elbiseler giymek istiyorum.

Nerelerden giyiniyorsunuz ve ne tarz giyiniyorsunuz? Hangi markaların kalıpları daha uygun?

 
Bu sorundan ben de muzdaribim. Markaya göre değişmiyo bu olay. Bi markada tam üstüne göre de saçma sapan kesimde de ürünler çıkabiliyo.


  • Delay Fuze  (04.10.18 18:54:10) 
ölçü aldirip tadilat yaptircaksın.


  • goodz  (04.10.18 19:06:13) 
modelden modele göre de değişiyor ama mudo'nun tişörtleri genel olarak daha uygun oluyor üçgen için.

kot pantolon'da levis 508 veya 511 kullanıyorum.
  • mattiadestro  (04.10.18 20:43:31) 
Bunun genel cevabı slim fit ama her zaman kesin sonuç vermez. Gömlek konusunda deneme yanılma ile 3-4 farklı marka deneyeceksin, beğendiğin gömlek markasından şaşmayacaksın, takım elbise daha sıkıntılı tshirt daha rahat bulunuyor.


  • candanag  (04.10.18 20:52:33) 
En rahat ve garanti yol diktirmek. Dar kesim yerine düz kesim ürünleri denersen daha uygun bulabilirsin.


  • domates yiyom  (04.10.18 21:39:48) 
@goodz, tadilat mantıklı ama her alınan giysiye yaptıracak olmak maliyeti çok yükseltiyor. 2 giysinin tadilatı neredeyse 1 giysi fiyatına yaklaşıyor. O yüzden marka olarak soruyorum ki nispeten kurtarılabilir ve pratik olsun.

@mattia, teşekkür ederim. Mudo'ya bakacağım.

Cevaplar için teşekkürler. Yine de giyip memnun kaldığınızı fark ettiğiniz markalar varsa duymak isterim. Gömlek halledilir de her şeyi diktirmeye kalksak o işin içinden çıkamayız.
  • skooma  (05.10.18 09:08:45 ~ 17:34:33) 
bazı markalar ücretsiz tadilat yaptırıyor tek gömlek bile alsan. damat tween mesela.


  • goodz  (05.10.18 19:28:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.