acil ! işten çıkış sorunu

herkese selamlar..

sıkıntılı bir durum var. kısaca özet geçeyim.

çalıştığım iş yerinde 6 aylık alacağım var. iş yeri biraz sıkıntılı olduğu için ödemede gecikme yaşanıyor. ben de düzelir düşüncesiyle bu zamana kadar geldim. 10 gün önce beni işten çıkardılar. bir şey imzalamadım. ancak sgk sistemlerinde çıkışım girilmiş. haftaya tazminatını ve ödemelerini ayarlayacağız dediler. bu hafta ise sadece tazminatımı ve kalan ödemelerimi hesaplamışlar. onu da bir ödeme planı halinde 5 taksitte vereceklerini söylediler. bir senet veya çek yok ortada sadece sözlü. her ay belli bir miktar verecekler. ayrıca ihbar tazminatını veremeyiz dediler. ben bunu kabul etmedim. tartıştık vs.. tamam öyleyse çalışmaya devam edersin gibi tehditvari konuştular. sonra ayrıldım.. bunlar muhasebeciyi arayıp tekrar girişimi yaptırmışlar şimdi sgk sistemine baktım. ancak benim ne böyle bir talebim ne de bir başvurum yok yazılı olarak.

ne yapayım? yarın çalışma bakanlığına başvuracağım. ödenmemiş maaşları ve tazminatımı nasıl alabilirim. nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor? Bir de yarın işe gelmedi diye tutanak tutabilirler mi? bir geçerliliği olur mu? benim tekrar işe başlama gibi bir talebim yok.

Ise git mutlaka, calisma bakanligini ara 6 aydir maasimi odemiyolar vs de hakli fesih sebebi tum haklarini alabilirsin.

  • Boris  (04.10.18 18:12:55)
işe gitmene gerek yok.
avukata gitmen faydana olur...

  • her giriste sifresini unutan adam  (04.10.18 18:36:56)
bu işlere bakan avukatlar var.
hasta olunca doktora gitmek gibi....
ufacık bir hatan çok şeye mal olabilir.
o sebeple önce avukat....
  • 2 tostos turan  (04.10.18 19:08:57)