kedi ile seyahat

kedim kronik ve riskli bir kabızlık yaşadığı için onunla birlikte İstanbul'dan Ankara'ya gitmem gerekiyor. önce tren ile gitmeyi düşündüm ama ev şişli de metro aktarma falan.. hem şişko hem sürekli çırpınıp kutudan çıkmaya çalışıp bağıran bir kediyi bu o kadar saat elimde taşımak imkansız gibi..taksiye binsem çok tutar bir de dönüşü var. uçakta da xraydan geçirirken kutudan çıkarma meselesi var. o kalabalıkta bu kadar stresli bir kedi ya beni ciddi yaralar ya da kaçar. bla bla car desem tek başıma çekiniyorum. kadınlar kullanmıyor onu

arabanız yoksa kiralayabilirsiniz, ehliyetiniz yoksa bir arkadaşınızdan rica edebilirsiniz.

  • winston  (04.10.18 15:31:01)
araba kullanamıyorum. artı işsizim. artı öyle bir arkadaşım yok :(

  • ser  (04.10.18 15:32:31)
öyleyse pek bir şansınız yok gibi. ya elinizde taşıyacaksınız ya da güvendiğiniz birine kediyi emanet bırakıp gideceksiniz. seçeneklerin çoğu tükenmiş gibi çünkü.

  • winston  (04.10.18 15:34:32)
veterinerler uzun yollar için sedatif veriyor kedilere. onu deneyin...

  • ninotevtidze  (04.10.18 15:35:47)
güzel narkoz etkisinde olmayan bir sakinleştirci önerebilir misiniz

  • ser  (04.10.18 15:43:04)
onu bir veterinerle görüşün. anneme şırınga gibi bişeyde vermişti, ağızdan veriyordu belli bir dozda. kilosuna ve yolculuk süresine göre değişiyor dozları çünkü. siz gene uçağı tercih edin, xrayde çıkarma durumu yok bildiğim kadarıyla ve yanınıza da alabiliyorsunuz (kontuarda belirtmeniz gerek). otobüste falan bagajda taşınması gerekiyor çünkü, orda da taşınınca haberlerde malum sonla biten yolculukları görüyoruz...

  • ninotevtidze  (04.10.18 15:52:50)
veteriner narkoz etkisinde bişiler söylüyor. onun dışında bana pasiflora önerdi. o da işe yaramaz çok.

  • ser  (04.10.18 15:59:20)
en son kediyi havalaanında kabından cıkarmadık. çıkarsam sizi de beni de parçalar dedim adam tamam kalsın dedi.

ayeıca iran gibi cins kedi ise sakın sedapet dln vermeyin, solunumlarını etkiliyor
  • oscar  (04.10.18 18:16:41)
Yok tekir İran olsa zaten her türlü baş ederim. Evet çıkarsam beni yaralip kaçar mümkün degil

  • ser  (04.10.18 18:33:01)
uçak yolculuklarında kediyi kafesi ile tartarlar. belli bir ağırlığın üstünü kabine kabul etmiyorlar diye biliyorum. tarttınız mı?

bilet almayı düşündüğünüz firmanın bu konudaki tavrı önemli
  • hunili li lii  (04.10.18 19:54:33)
bir arkadaşım veteriner tavsiyesiyle kedisini uçağa binerken xanax ile sakinleştirmişti; doğru doz için veteriner hekiminize danışın. bu arada kutudan çıkmasa da oluyor kediler, onu doğru öğrenin bence.

  • evde liyakat kalmamis  (04.10.18 20:47:50)