yds puanımı nasıl yükseltebilirim?

merhabalar, ilk kez girdim sınava 9 eylül'de ve 71,25 puan almışım.

emin olmamakla birlikte b1 seviyesi olduğumu düşünüyorum ama özel olarak yds için pek çalışmadım. biraz gramer konularına baktım ve son birkaç gün deneme çözdüm. denemelerde 80-85 yapıyordum, epey altında geldi açıkçası.

85-90 alabilmek için nasıl çalışmalıyım? teknik, kaynak tavsiyesi vs. hepsini paylaşabilirsiniz.

bir de ne kadar sürede halledebilirim? ilkbahar döneminde ya da seneye sonbaharda girmek var aklımda. bu yıl 3. sınıfım, yüksek lisans için kullanacağım bu arada. seneye sonbahardaki sınav için yaklaşık 1 yılım var. halledilir mi şimdiden kasmak için erken mi bilemedim.

merhaba, şimdiden kasmak için erken. yds için geçmiş yılların sorularını çözmek çok önemli. eskiden bu sorular erişime açık değildi, internette el altından bulunuyordu ancak şimdi ÖSYM'nin sitesinde mevcut.

zaten 2*3 yılın sorularına baktığında sınavın tarzını ve çıkan kelimeleri az çok çözmüş olacaksın. yani örn. "utilize" kelimesini bir yerde gördüğünde aklına yds gelecek çünkü fazlası ile çıkıyor. dolayısı ile bu. backround'u koruyup arada egzersiz yapıp sınava 1 ay kala da sıkı bir çalışma ile 80 üzeri alırsın.

cnn, national geographic gibi sitelerin de makaleleri okumanı tavsiye ederim. paragraf soruları için oldukça faydalı olacaktır.
  • giovanne  (04.10.18 15:27:35)