Euro pound oranı

merhabalar. eğitim amaçlı 9 aylığına ingiltereye geldim. gelirken elimdeki euroları iki kere kur değiştirip(euro dan tl ve tl den pound) pounda çevirmeyeyim orada çeviririm düşüncesi ile buraya getirdim (6300 euro). şimdi burda zaten moneyshoplar dışında parayı bankalardan hesabınız varsa çevirebiliyorsunuz. bugün barclays'dan hesap açtım. fakat buradaki oranlar da çok düşük geldi bana. bugün bankadan kontrol ettiğimde euro satışları 1.06 alışları 1.23 gibi birşeydi. bu hesapla 100 euro yaklaşık 81 pound ediyor. internette ise bu 100 e 88 gibi birşey. yani parayı burada bankadan bozarsam 500 pound kadar zararım oluyor gibi. bu oranlar gerçekten bu kadar düşük mü? euro yu pound a çevirmek için başka ne yapılabilir acaba? türkiyede bile euro yu tl ye daha sonra pound a çevirsem daha çok pound elime geçecekti.

Revolut kartina basvurabilirsin. Aldiktan sonra bankada Euro hesabi actirip parani bankaya yatirabilir, sonra karta aktarabilir ve istersen Pound ceker, istersen pound harcarsin.

Ayni sekilde Turkiye'ye dondugunde eger hesabinda para kaldiysa komisyonsuz (atm komisyon aliyor olabilir, Revolut almiyor belli limitler dahilinda) parani Turk Lirasi olarak cekebilirsin.

revolut.com
  • ekyil  (04.10.18 15:17:56)
hosgeldin, oxford street civarinda bilinen meshur bir doviz burosu var en iyi currency veren revolut isini dene olmazsa detayini bulurum

  • try again fail again fail better  (04.10.18 17:00:42)