Aöf'nin işine yaradığı biri var mı?

kalksın biri desin ki AÖF bana şu şekilde hayatımda ve işimde ve hatta iş bulmamda yardımcı oldu.

Bulunur mu?

istisnalar vardır elbette ama aöf'teki bölümlerin örgün mezunları bile iş bulmakta zorlanırken, hiç sanmıyorum şahsen.

  • tabirimekruh  (04.10.18 13:38:24)
askerliği kısa dönem yapmamı sağladı.

"üniversite mezunu" statüsüne yükseldiğim için iş bulmamı sağladı.

daha ne yapsın ki?
  • yazar yazmaz yazan yazar  (04.10.18 13:38:48)
Ogrenci pasosu almami sagliyor. Bu yeterli.

  • stavro  (04.10.18 13:41:34)
aöf ikinci üniversite falan zaman kaybı bence. ama çalışan biri örgün yerine okuyabilir. mezun olunca da memurluk deniyorlar

  • Cruyff  (04.10.18 13:42:31)
eminim isine yaramis olan 100lerce farkli insan/durum bulabilirsin.

yetenek sinavini 1.lik ile kazandim, okula baslayacagim ilk hafta trafik kazasi gecirdim, zirhli tsk araci tarafindan ezildim. 1,5 sene hastanede yattim 2,5 sene sonra ilk defa oturur pozisyona geldim. tekrar okuma imkanim hic bi zaman olmayacakdi cunki yuruyemiyordum. aof bitirdim, tedavim sonuc verdi, tekrar yurumeye basladim (bu surec boyle yazinca kisa gibi duruyor ama 10 sene), alabildigim diploma sayesinde yurt disinda calisma izni alabildim, mezuniyetim olmasa alamiyordum. daha nolsun?
  • try again fail again fail better  (04.10.18 13:43:17 ~ 14:09:18)
mali müşavirlik sürecinde çok yardımcı oldu...

  • tamamhosdiyonda  (04.10.18 13:45:29)
burhan altintop

  • ubi dubium ibi libertas  (04.10.18 13:45:51)
@try again...

gecmis olsun, hayatta basarilar!
  • ubi dubium ibi libertas  (04.10.18 13:46:48)
açıköğretim diploması ile Isveç'te yüksek lisansa burslu olarak kabul alan arkadaşım var.

daha ne yapsın?
  • babilbaligi  (04.10.18 13:50:41)
Benim akrabam mezun olduğu 2 yıllık bölüm sayesinde memur oldu. Orayı okumasa şimdi köyde tarlada çalışacaktı.

  • tahin pekmez yoğurt  (04.10.18 14:28:54)
adaletten mezun olup dikey geçişle hukuk okuyanlar var. bir çok bölümde dikey geçiş mümkün. ayrıca bir çok çğrenci indiriminden yararlanabilirsiniz. iş amaçlı değil ama genel kültür ve hobiler için de mükemmel bir yol. mesela sosyoloji ve fotoğrafçılık & kameramanlık bitirdim. bugün de radyo ve televizyon yapımcılığına kaydoldum. ilerde kısa ve uzun metraj film projelerim var. teknik ve pratik bilgim vardı. akademik bilgiye de sahip oldum.

  • ground  (04.10.18 14:33:17)
aöf'ün iktisadi ve idari bilimler bölümleri (bkz: Gümrük müşavirliği) sınavına girmeni sağlıyor, daha ne olsun?

  • xdenizx  (04.10.18 14:33:27)
Askerliği kısa dönem yaptım diplomam nerede hatırlamıyorum.

  • solo  (04.10.18 15:01:01)
aöf tamamen kolaycılık kimseyede bir yararı yok. sadece memura 4 senelik fakülte mezunu diye yan mı ne veriyor.

  • mikahakkinen  (04.10.18 15:03:55)
5 diplomam var, bu sene 6.sı geliyor deyince havalı oluyorum.
kızlar düşüyor.

  • işimdeyim gücümdeyim  (04.10.18 17:09:28)
ikinci üniversite okuyanlar için hava atma aracı.

  • nothing in my way  (04.10.18 17:32:06)