İngilizce İş ilanına Türkçe CV ile Başvurmak

Kariyerde açılan ilanlara hazır cv ile başvuruyorum. İkci arkadaşlara özellikle sormak isterim, acaba yanlış mı yapıyorum ?

Yanlış yapıyorsun. Hatta İngilizce ön yazı olmayan başvuruya bakmazdım bile ben.

  • Mcfly  (04.10.18 13:00:52)
binlerce cv arasından önemsiz bir cv oluyorsun. öyleyapan çok insan var.

  • binder dandet  (04.10.18 13:04:37)
Ben Türkçe iş ilanına İngilizce Cv ve cover letter ile başvurdum bana dönmediler. Şartların da hepsini sağlıyordum.

Nasıl istiyorlarsa o şekilde başvurmak gerekiyor.
  • tahin pekmez yoğurt  (04.10.18 13:19:57)
yalan amk ben hepsine Türkçe başvurdum hiçbir şey de olmuyor.

olacağı varsa olur hiç kasma kendini.

ayrıca bütün görüşmelere de kot pantolonla gittim.

dediğim gibi olacağı varsa oluyor.
  • benibenim  (04.10.18 13:34:35)
kariyer netten iş bulmak diye bir şey neredeyse yok.

  • a darkness coming  (04.10.18 14:16:52)
düşünce yapın ve işin ile de ilgili biraz... Ben de Türkçe başvuru yapıyorum, istesem "cv" hazırlar, İngilizce önyazı yazarım. Fakat yaptığım işi biliyorum, orada İngilizceye o seviyede ihtiyacım olmadığını da biliyorum. Türkiye'de Türkçe yapacağım iş için verilmiş İngilizce ilana, İngilizce başvurmak bana komik ve mantıksız geliyor. Halen işsiz olmama bakılırsa belki yanlış yapıyorum...
(bkz: bilemiyorum altan)

  • late viper  (04.10.18 14:25:08)