boyundan başa ağrı

ey sevgili duyuru sakinleri
ders çalışırken ve deneme sınavlarında soruları çözmeye başlıyorum yaklaşık 20 dk sonra boyun ağrısı başlıyor ardından da ağrı başıma çıkıyor normalde boynu ağrıyan bir tip değilim bu sorunla nasıl başa çıkılır sınava giricem aynı şey olucak direk başarımı etkiliyor boyunluk mu taksam napsam oturduğum sıraya göre felan değişiyor desem her tipinde aynı problem napsam acaba ?

ortopedik yastık kullan, inanılmaz etki sağlıyor.
çantanı boyundan çapraz şekilde kullanma.

  • canimnicknameyazmakistemiyor  (12.03.10 11:33:05)
  • esenboga  (12.03.10 12:59:42)
boynunu güçlendirmen lazım ki onca bilgiyi soktuğun ağır kafanı taşıyabilsin :) her gün yapacağın 20 dklık sporla hem güçlenirsin, hem de zihnin açılır. başarılar.

boyun ağrısı genelde ondan oluyor ama tabi senin ayrı bir durumun olabilir. yine de sporuna boyun güçlendirici hareketleri ekleyebilirsin. en basiti elini sırayla alnına, kafanın arkasına, iki yanına koyup elle ittirirken kafayla da ele bastırmak. çok zorlamadan tabi. sonra kollarını iki yana açıp omuzlarını iyiice kaldırıp indir mesela. dirseklerini bükebilirsin.
oturuşuna ve kolunun yüksekliğine de dikkat et. belki masan ya da sandalyen biraz daha alçak ya da yüksek olursa ağrımaz. değişik masalarda deneme yap :) dirseğini dayıyosan orası sıkışıyordur tabi. bir de strese kapılmamaya çalış. insan streslenince pelikan gibi boynunu omuzlarının arasına sıkıştırıyor fark etmeden.

www.yogatic.com bunlar da ağrıdığında yapabileceklerin.

bir de neden kaynaklandığını keşfetmelisin. dediğim gibi kollarından mı yoksa sırtından mı. belki de çok kambur oturuyorsun.
  • kediebesi  (12.03.10 13:12:14 ~ 19:48:40)
@ canimnicknameyazmakistemiyor çantayı çapraz kullanıyorum iyi oldu söylediğin ortopedik yastık da annem kullanıyor boyun altına gelen kısmı kabarık hani onda rahat edememiştim hiç ben acaba başka çeşidini mi alsam

@kediebesi düzenli spor yapıyorum yaklaşık 2 yıldır boyun güçlendirici hareketler mi yapmak lazım özel olarak
  • scissors  (12.03.10 16:21:29)