Yüksek bütçeli sandviç tarifleri

Elimde yaklaşık 150-170 lira kadar para var dibimde macrocenterda var ben bu parayla 6-7 adet doyurucu çok uğraştırmayacak ve ana malzemesi et olan sandviç yapmak istiyorum tariflerinizi bekliyorum.

macrocenter'a gerek yok. herhangi bir market olur.

3 tane kuzu kol al. 2 kilo soğan, 6-7 tane de ekmek al.

kuzu kolları tencereye sığacak ölçüde kestir. sonra tencerede 4-5 saat, çok çok kısık ateşte, ilk 2 saat hiç kapağını açmadan pişir. tandır olsun. tencereye dizmekten başka zorluğu yok.

pişince kemiklerini ayır. bu da ilik gibi biştiği için kemiği tutunca ayrılır, kolay iş.

soğanları doğra.

ekmeği ikiye yar, içini etin yağına bas, eti içine koy, soğanı koy, kapat.

isteğe bağlı domates biber de koyabilirsin.
  • kibritsuyu  (03.10.18 09:45:39 ~ 14:11:24)
Buraya bir bak, müthiş tarifleri var:

grilledcheesesocial.com
  • SiyamkedisiZorro  (03.10.18 10:00:43)
macrocenter'a gidip bayilmana gerek yok+1
Pastirma, kavurma, eski kasar, istege gore fume et al. Bunlarla harika sandvic yaparsin. Standart sandvic malzemelerini eklemeye gerek gormedim onlari zaten alirsin.

  • stavro  (03.10.18 10:49:11)