sokak hayvanlarına nasıl yardım edeyim ?

merhaba, içimden bu yavrucakları doyurmak geldi. napayım bilemedim ? barınaklara bağış mı yapayım yoksa sokaga cıkıp belli yerlere mama mı koyayım ?

İçinden nasıl gelirse hocam. Patifood.com’da üçer beşer lirayla mama kumbarasında mama biriktirebiliyorsun. Öğrenci kulüplerine barınaklara filan mama gidiyor 15 kg mama olunca. Ben hem burayı kullanıyorum, hem haysev’in bağış kampanyalarına (maalesef en azından haftada bir acil bağış kampanyası gereken vakalar oluyor) para gönderiyorum 10-15 ne kadar varsa o an, hem de temizmama.com dan 15 kg mito mama alıp Yanımda taşıyorum. Gittiğim gördüğüm yerde kediye köpeğe veriyorum. Kedi maması ama köpek kuş Karga kirpi hepsi yiyor.

Şu an aklıma gelenler bunlar, keşke sizin gibiler çoğalsa ^^
  • mutlusismankedi2015  (02.10.18 20:24:44)
Belediyeye yardim edip sokak hayvanlarinin kisirlastirilmalarinda yardim edebilirsiniz.

  • Traveller  (02.10.18 21:12:46)
insanın yediği şeyleri verme. rendering yem ver de köpek bir öğün doyacak diye fazladan bir tavuk canından olmasın.

  • ya ben lan neyse  (02.10.18 23:16:39)
Sokağınızda hayvanlara yemek veren fazla insan yoksa en güzeli köşe başlarına çöp kenarlarına mama su bırakmak. Barınaklarda o kadar saçma sapan insanlar çalışıyor ki bağışlanan mamalar satılıyor vs., vereceklerini hiç sanmıyorum. Ya siz besleyin ya doğuda besleme yapan gönüllülere gönderin.

  • hipopotamus  (04.10.18 14:11:44)