Apartman kuralları - apartman yönetiminin değişik kararı

Bizim bi arkadaş var. Kendisi öğrenci mahallesi olarak bilinen, üniversiteye yakın bir yerde, stüdyo daire kiralamış. Apartmanda kalan herkes kendisi gibi öğrenciymiş.
Apartman Girişine, apartmana saat 2 den sonra misafir kabul edilmeyeceği, onun dışında gelen misafirlerin girişteki görevliye kimlik bırakmasının zorunlu olduğuna dair apartman yönetimi kararını asmışlar.

Şahsen benim aklım almadı. Böyle bir şey mümkün mü? Bu çocuk herhangi bi arkadaşını kimlik bırakmadan içeri soksa veya gece 2’den sonra eve birini getirse ne yapabilirler? Almama hakları var mı? Çocuğun kendi evi sonuçta apartman yönetimi buna karışabilir mi?

Karışamazlar. Gidip dava etsinler götleri yiyorsa. Kendi evinize misafir almanız gayet hukuki ve bunun engellenmesi özel hayata müdahaleye girer.

  • noluyo yaa  (02.10.18 19:46:17)
Yönetim planında böyle bişey yazmıyorsa ki yazacağını sanmıyorum, bir şey yapamazlar.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (02.10.18 20:26:07)
başkasının kimliğini istemek, el koymak kanunen yasak. element uydurmasınlar. kimseye kimlik falan vermeyin, bırakmayın.

  • delidir yakalayin  (02.10.18 20:37:52)
Daireyi arayıp söylesinler "misafiriniz geldi" diye. Kimseyi beklemiyorlarsa "yok benim beklediğim biri" derler olur biter.
Bütün dünya böyle yapıyor. Kimliği rehin almak nedir?

  • burfak  (03.10.18 09:03:43)