[]

üniversite katkı payı

katkı payı harç mı? harç kalkmadı mı? çok değil 150 lira falan. bunu ödemeden ders kaydı yapılamıyormuş. var mı hala bu?
 
artık yıl öğrencisi, 2. öğretim veya açık öğretim iseniz bu harç kalkmadı.


  • belkider  (02.10.18 10:11:02) 
normal öğrenim süresi içinde olan I. öğretim öğrencileri ödemiyor. diğerleri ödüyor (diğerlerinden kastım okulunu uzatanlar ve II. öğretim öğrencileri)


  • yemrem  (02.10.18 10:22:10) 
yok harç değil aslında. 1 seferlik katkı payı sanırım. daha önce açıköğretimden önlisans kaydım vardı. ancak onun dışında ilk defa başlıyorum örgüne.


  • nick bulamadim  (02.10.18 10:41:18) 
Hayır bir seferlik değil. Okulunu uzatanlar olarak (2. Öğretim öğrencileri de dahil) her dönemin başında bu ödemeyi yapıyoruz malesef. Aksi takdirde ders kayıt sistemi açılmıyor bize.


  • cherokee rose  (02.10.18 12:34:25) 
yok ben okulu uzatmadım. bu yıl başlıyorum ve ilk örgün eğitim. sadece daha önce bitirmediğim aöf var. o da önlisans ve 1 yıl bitti. o yüzden çıkmasına şaşırdım.


  • nick bulamadim  (02.10.18 12:46:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.