[]

Balkanlar

arabayla 8 günlük bir balkan planı yapsanız rota nasıl olur nerde ne kadar ne yapardınız?
yunanistan(atina?) güzergah üzerinde olmadığı çok sapa olduğu için onu eliyorum. yunanistana ayrıca uçakla gidilir. ama yunanistan topraklarından çıkış yapacağımız için yunanistan vizesi alınabilir.

makedonya-karadağ-arnavutluk-bosna-sırbistan-hırvatistan-slovenya (son ikisi vize istiyor ama yunanistan vizesi geçerli olur şengenden dolayı)

macaristan balkan ülkelerinde geçmiyor ama budapeşteye de uğranabilir. çok güzel yermiş. yunanistan vizesi şengen olacağı için macaristana da gidilebilir.

dönüşte de bulgaristanda üzeri gelinip bulgaristan gezilebilir ama bulgaristan şengen olmadığı için ayrı vizer almakla uğraşmayalım dedik.

 
Balkan turu yapmazdim ben direkt. Balkan ulkeleri sikici.
Budapeste guzel, vize varsa gidin mutlaka. Schengen varsa Bulgaristan'a girebilirsiniz bu arada.

  • stavro  (02.10.18 09:29:59) 
@stavro

kafamdaki rota şu:

makedonya-karadağ-bosjna-hırvatistan-slovenya-macaristan-sırbistan-bulgaristan üzeri istanbul

macaristan uzak kalacağı için yorulursak hırvatistandan direk geldigimiz yoldan döneriz sanki
  • rosey  (02.10.18 09:35:06 ~ 09:37:17) 
balkanlar güzel. hele böyle arabayla rahat rahat dolaşacaksınız doğası, dağlar, yol kenarındaki köyler filan güzel yani. ama ülkeleri şuna indirin ki bu da çok aslında 8 gün için, makedonya-karadağ-arnavutluk-bosna-sırbistan. bunlar hem daha "balkan". ya da arnavutluk çıkarılıp hırvatistan eklenebilir belki. 8 gün yetmez dediğim gibi. sadece arabayla gidip gelecekseniz olur.

Schengen varsa Bulgaristan'a girebilirsiniz bu arada +1
  • tepedeki psychedelic adam  (02.10.18 09:37:19) 
Bulgaristan Schengen bölgesinde, dolayısıyla Yunanistan vizesiyle girebilirsiniz.

Balkan ülkelerinin, Kosova ve Bulgaristan hariç, tümünü gezdim. En çok eğlendiğim şehirler Ohrid (Makedonya), Herceg Novi (Karadağ) ve Belgrad (Sırbistan) olmuştu, bu sırayla. Bir daha gitmem dediğim tek ülke Bosna-Hersek, gerçekten hiçbir şey yok yapacak; ya da biz bulamadık.

Yalnız sekiz günlük rota için inanılmaz uzun bir rotanız var, şehirlere hiç girmeyip arabayla el sallamayı mı düşünüyorsunuz?
  • cepeuc  (02.10.18 09:39:36) 
makedonya baya ucuz. bana kalırsa (müslüman azınlığı saymazsak) civardaki en cana yakın, en alçak gönüllü halk makedonlar. kızları da güzel. üsküp ve ohrid'i kesin görürdüm, vaktim varsa bitola'ya da giderdim.

arnavutluk'u görmedim, yorum yapamıyorum.

karadağ güzel, güneşli. insanlar biraz burnu havada. yani euro kullanıyorlar, zenginler, kendilerini diğerlerinden bi tık üstte görüyorlar. şehir güzel, deniz güzel. ama nispeten pahalı.

bosna, makedonyanın bi tık daha gelişmişi gibi. saray-bosnada baya dolanmıştım. birasını sevmiştim. fiyatları uygun. mostar da gezmelik, köprüsü güzel, turistik, kano filan seviyorsanız nehirde vakit geçirebilirsiniz.

sırbistanda baya az kaldım ama tuna baya etkilemişti beni. belgrad ve novi sad'ı gördüm. ikisi de güzel, ucuz ve eğlenceliydi.

hırvatistanda da dubrovnik güzel, zaten en ünlüsü. deniz ürünleri muhteşem. split'in denizi güzel. fenerbahçeliysen ve ziyaret etmek istersen rapaic'in bi alışveriş merkezinde "zeis house" diye ayakkabı dükkanı vardı.

slovenyayı görmedim.
  • barankovan  (02.10.18 09:41:52) 
8 gunde bunlari yapamazsiniz ki?

Yunanistanda selanik sonra makedonya sonra sirbistan sonra bosna hersek.

O da belki ancak.
  • kuehles blondes  (02.10.18 09:50:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.