Yavru kedi sorusu?

Birtane yavru kedi var akşam sitenin bahçesinden geçip bina içinde bekliyordu, eşime markete girmişti o ara gelirken salam al yavru kediye at dedim. Eşimle oynamış nerdeyse eve alacaktık. Bugün işe giderken site bahçesinde sinmiş öyle bekliyor yavrucagiz. Eşimde çalışıyor bende eve alsak onun için iyi mi olur bilemedim, annesi yok galiba hiç etraffa goremedim kerata sanki biri eve alsın diye asansörün önünde nöbet tutuyor. Aşısını vs 1 hafta 10 gün sonra yaptırsam olur mu eve alınca.

önce biraz düşünün. eğer tekrar sokağa bırakmayacağınızdan eminseniz, kediye bakabilecek maddi gücünüz varsa (düzgün kum ve mama alabilecekseniz, çıkabilecek ekstra masrafları karşılayabilecekseniz), tatile giderken kediyi bırakabileceğiniz bir yeriniz varsa, ne bileyim ev kedi için güvenliyse eve alın. en azından soğukta bekleyip yıpranmaz, sokakta başına gelebilecek tehlikeleri de ekarte etmiş olursunuz. aşı için de yavru biraz palazlanana kadar bekleyin lütfen; ilk etapta sadece iç dış parazit uygulaması yaptırmanız yeterli.

  • evde liyakat kalmamis  (01.10.18 15:07:21)
Tabi olur, bir sıkıntı olmaz. Ufaklığı görmeden önce viyaklamalarını (annesini çağırması/seslenmesi) duyuyor muydunuz?

Artık viyaklamıyorsa o zaman anneyi aramaktan vazgeçmiştir. Annesinin de onu aramadığından eminseniz, bu hava koşullarında ona yuva vermek, bir canlıyı korumak yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden olur.

1-2 gün yabancılık çekebilir belki, ondan sonra alışır.
  • Nocturne  (01.10.18 15:09:24)
muhtemelen üşümüş ve bi köşeye sinmiştir. aşılarını sonra yaptırsanız da olur. çalıştığı halde kedi besleyen çok insan var, eğer eve alırsanız, işe gitmeden önce bol bol mama ve su koyarsınız önüne. o kendi işini kendi görür.

  • nice tnetennba  (01.10.18 15:44:53)
yavru kediye salam vermeyin. süt hiç vermeyin.

instagramdan şu hesaba bakar mısınız: @petbilgi
  • suicides underground  (01.10.18 17:35:25)