ledli ışıldaklar

elektrik kesintilerinde kullanmak için şunlar iyi mi yoksa başka tavsiyeniz olur mu?

urun.gittigidiyor.com

içine pil konan ledli fenerlerden al. şarjlı alma.

hepi topu 2-3 kere kullanacaksın, dura dura bataryası ölecek. değiştirtmek kendisinden pahalıya gelecek.

defalarca ışıldak aldık, bir elektrik kesildi, çıkardık, iyi. iki kesildi iyi. üçüncüde ışıldağı çıkardık, aaa yanmıyor. neyse ertesi gün elektrik gelince şarja takıyorsun şarj olmuyor. elektronikçiye veriyorsun yeni batarya takmak 50 lira.

pilli iyidir. 5 yıl kadar önce bim'den aldığım kalem pille çalışan nefis bir fener var, üstelik çocuk oyuncak etti, sürekli kullanıyor, daha ilk pili bile bitmedi. biterse de iki tane kalem pili tak, hoop devam.
  • kibritsuyu  (01.10.18 14:56:09 ~ 14:57:01)
eski ışıldakların çok çabuk öldüğü doğru, sebebi de bunların içinde kullanılan nikel bataryaların veya kuru akülerin çok kısa ömürlü oluşu, lityum piller onlara göre çok daha uzun ömürlü olur ve şarjını daha uzun süre korur.
eğer lityum bataryalı bir lamba bulursanız alabilirsiniz, ömrü daha uzun olur, ama şarj etmekle falan uğraşmamak için pilli olanından almak da mantıklı.

  • gkhncnzdgn  (01.10.18 15:11:40)