Sürekli karın ağrısı

Dönem dönem yaşadığım karın sancıları oluyordu. Bir seferinde kum doktugum söylendi, ilaçla azaldı falan. Ama genel olarak uzun süreler hissettiğim sancılarım oluyor genellikle sabah saatlerinde daha yoğun. Gaz sancısı ile beraber olduğunu sanıyorum ve bu bana büyük rahatsızlık veriyor. Gün icinde de sancı devam ediyor, belki 1 hafta bu şekilde geciyor diyebilirim. Stres kaynakli da olabilir ama başka bir şey de. Sizce neden kaynaklanir bu tarz bir sanci?

Bakliyat-tahıl ağırlıklı besleniyorsan ya da dönem dönem tüketip gluten-lektin hassasiyetin varsa o neden olabilir fakat daha ciddi bir şeyler de olabilir tabii.

  • angelus  (01.10.18 12:55:42)
bir besine karşı alerjiniz varmış gibi geldi bana. bir hastanenin alerji bölümüne gidin. testler arasında süre geçmesi gerektiğinden 1-2 ay sürebiliyor testler ama öğrenmiş olursunuz.

geçmiş olsun.

ayrıca gaz ile ağrılar artıyorsa gaz için rezene çayı iyi geliyor. veya çay seven biriyseniz her bir bardağa birkaç yaprak nane atınca da iyi geliyor
  • yemrem  (01.10.18 13:31:11)
Hocam çölyak bile olabilir. Doktora görünün mutlaka.

  • lcha  (01.10.18 14:10:18)
fmf hastalığını araştırmanızı tavsiye ederim.

  • nick konusunda kararsizim  (01.10.18 14:12:18)