Bana Güney Avrupa rotası çizelim mi?

Porto’dan başlayarak Portekiz ve İspanya için rotaya ihtiyacım var. Nereler mutlaka görülmeli? Nereye gitmeli? Ne zaman gitmeli? Haftasonları git gel mi yapılmalı yoksa bir ay art arda mı gezilmeli? Kafam karıştı her yere gitmek isteyip hiçbir yere gidemiyorum.

Trenle, Coimbra, lizbon, sintra.
Coimbra b idi galiba duragin adi, hotel botanico yu kalacak yer icin onerebilirim. Istayondan otel taksi ile 5 euro falandi. Otelden da yuruyerek eski universiteye falan gidersin 1 gun yeter. 20 euroya yakin giris ucreti var, (10/10 iki farkli kisim).aksam diligencia bara git fado icin. Avm de otele yakin.
Lizbon da, gar de oriente??? duraginda (karsisinda avm var)trenden ineceksin,metroyla sehire devam edeceksin.(umarim dogru hatirliyorumdur) ulasim haritasinda kendine gore ayarlarsin zaten.
Muzeler icin ayin ilk pazar gunumu hatirlamiyorum. Ucretsizdi.
Ben bilmiyordum, denk gelmisti.
Ulasim Gunluk sinirsiz bilet 6.5 euroydu. Metro,tramvay kullanmistik bir sorun olmamisti. Bir suru muze var. Sintrayi hatirlamiyorum, kafa karistirmamak icin yazmadim. Ispanyayi bilmiyorum.
  • durgunfoton  (01.10.18 02:19:05)
endülüs bölgesi(sevilla, granada, cordoba, malaga), bask bölgesi(bilbao, özellikle san sebastian), madrid ve toledo, valensiya ve ibiza, barselona gibi bölgelere ayırabilirsin. bunların hepsini 1 ayda gezersen çok zevk alamazsın, daha portekiz kısmı var bi de, o tarafları bilmiyorum. zevklerine göre bölgelerden en az 2 tanesini seç derim.

haftasonu git gelle zevk almazsın çünkü bahsettiğim gibi bölge olarak gezince daha çok vakıf oluyorsun kültüre, insanlara. endülüs'ü bir haftasonunda gezemezsin mesela. 1 ay, hatta mümkünse daha 40-45 gün ayırıp doya doya gezmek bence daha mantıklı.
  • Bruce  (01.10.18 08:02:50 ~ 08:03:21)