Plakam kaza sonrası okunamayacak durumda...

Merhaba.
Servisten arabam geldi. Sıfır gibi olmuş. Fakat ön plakamı düzeltmemişler, zannedersem onların işi değil zaten bu.

Plaka baya harfleri okunamayacak durumda. Ön plaka sadece. Arka plakada sorun yok.

Eskiden Kadıköy'de Yoğurtçu parkın ordaki karakol sanki bu işlerle ilgileniyor diyorlardı, değişmiş gibi bir laf duydum ama tam bilgi alamadım.

Yakın zamanda bunu deneyimleyen var mı? Plakası düşüp veya kaybolup veya zarar görüp değiştiren.

Prosedür nedir?

Bir de ben bu şekliyle köprü geçtim bugün. Kameralar okuyamamış da olabilir. (Ogs cihazım bozuktu ama plakadan düşüyordu normalde kontürlerim sorun olmuyordu. şimdi plakam da okunamamıştır. Arka plakamdan okumuş olma şansları var mıdır? Sorun yaşar mıyım?)

Teşekkürler.
(İstanbul)

düzeltmemelerinin sebebi düzeltmeye çalıştıkları anda kırılıp parç parça yere dökülecek olması.

geçmiş olsun.
  • killerbee  (30.09.18 20:28:22 ~ 20:28:37)
@killerbee
teşekkür ederim. zaten düzeltilecek tarafı kalmamış. ön camın oraya koydum ama ordan da okunmuyor.

bu arada kaza için,

eksisozluk.com
  • la traviata  (30.09.18 20:31:25)
bostancıda ki trafik ilçeye gideceksiniz, orada durumu anlatacaksınız ve size bir kağıt verecekler. o kağıt ile ümraniye de şöförler odasına gidip 16 + 16 tl ödeyerek 1 saat içinde yeni plakalarınızı alacsksınız. emniyet kısmı için ruhsat sahibinin gitmesi gerekiyor. bir de emniyet ya da şöförler odası eski plakaları araçtan sök getir diyor.

bunları yapmak için arabanın vergi borcu muayenesinin fln sorunsuz olması lazım
  • oscar  (30.09.18 20:40:09)
@oscar bilgiler icin tesekkur ederim.

aracin muayenesine cok uzun aylar yillar var fakat mtv'si odenmemisti sanirim. bu sorun cikartir mi yani?

bostanci ile ümraniye de kel alaka yerler olmuş.

plakayi kim yapistiracak peki? (ya da atiyorum civileyecek)
aracim alfa romeo guilietta oldugundan dolayi, yamuk takilacak zira arabanin caprazina.
  • la traviata  (30.09.18 20:48:22)
Evet mtv’si ödenmiş olmalı. Bir de eğer işten falan izin alacaksan o 1 saati aşıyor, benim şansıma 3-4 saat sürdü

  • giovanne  (30.09.18 20:52:36)
@giovanne

şimdi işcep'ten odedim mtv'yi. bir gün bekliyim en iyisi sisteme girmesi için.
çarşambaları yarım günüm işyerinde.
oglen ciksam rahat hallederim sanirim.

cok sagolun.
  • la traviata  (30.09.18 20:58:14)
bne plakayı aldım ümraniyeden bir tamiricye girdim, 2 dk da vidaladı. çırağa 5 10 bir şey atarsınız

  • oscar  (30.09.18 23:43:25)
Hiç gerek yok bu tür uğraşlara, internette orjinal plaka satıyolar hem de mühürlü. Al bir tane tak gitsin, eskisini de imha edeceksin.

  • John Bloor  (01.10.18 09:18:17)