interrail hostel

interrail le yolculuğa çıkmadan önce hostelde rezarvasyon yaptırmak zorundamıyım gittiğimde boş odası olan hostel bulmak zormudur ?

yılın hangi döneminde hangi şehre gittiğinize bağlı, hatta hangi gün gittiğinize, saat kaçta vardığınıza da bağlı.
örneğin bir yaz günü, cuma akşamı barselona'ya vardınız, rezervasyonunuz yok. o zaman ortada kalırsınız.

  • turkuazz  (11.03.10 20:59:39)
kesinlikle rezervasyon yaptır, kafan rahat olsun, sürpriz yaşama. ve gittiğin yerde de gideceğin diğer yere rezervasyon yaptırmak olsun ilk işin.

  • theos ek mekhanes  (11.03.10 21:20:27)
yazın 15 temmuz ile ağustos arasında yola çıkıcam. yunanistan italya benalux finlandiya taraflarını gezicem. hostel sitelerine baktım rezarvasyon yaptırmak için kredi kartı numarası falan istiyor güvenli mi belli değil : )

  • hetroz  (11.03.10 21:44:04)
kesinlikle rezervasyon yaptırma, kafan dumanlı olsun, sürpriz yaşa. biz tadını böyle çıkardık bu interrailin :)

boş oda illaki bulursun. zira küçük şehirde insan yoktur bu yüzden oda vardır, büyük şehirde turiste bağlı olarak bol hostel vardır köhne bi yer de olsa illa ki oda da vardır.
  • hikaye mesture  (11.03.10 21:47:27)
italya için rezervasyon lazım olabilir mesela. roma, venedik filan popüler yerler bunlar, yazın da yoğun sezon..

  • turkuazz  (11.03.10 22:27:31)
interrail'den beklediğin tamamen yabancısı olduğu bir ülkenin şehrinde sabahın köründe sırtında eşek yüküyle dımdızlak kalmak, o yükle hostel hostel dolaşmak ise, o zaman hikaye'nin dediği gibi rez. yaptırma :) ama bence bak hostel sitelerine ve güzel sosyal ortamın olduğu bir hostel bul, kaderini kendin güzelleştir, şansa bırakma.

  • theos ek mekhanes  (11.03.10 22:46:33)
www.hostelbookers.com herşeyi çözer.

  • zibidibadabum  (12.03.10 04:12:12)
bence rezervasyon yaptırma. ben tek bir rezervasyon yaptırmadan 20 günde 10 ülke gezdim. illa ki kalacak bir yer buluyorsun. üstelik pazarlık bile yapabilirsin :)

  • sodometal  (12.03.10 12:18:58)
www.couchsurfin.org siesini dene!

  • bentalihsizim  (17.03.10 19:51:05)