askerlik başvurusunda yds belirtmek

nasıl bi etkisi olur? verdim ben. yüksek diye afganistana yedek subay olarak göndermezler di mi :D kısa dönem yapmam lazım. yedek subaylık istemiyorum dedim

genelde bölümünüze göre gerçekleşiyor kuralar. yani ne mezunu olduğunuz önemli. doktor olup da kısa dönemseniz çok şanslısınız misal. ama öğretmenlerde olabiliyor.
tamamen kadro açığına göre otomatik ya da elle yerleştirme gerçekleşiyor.
kadro boş değilse kısa dönem oluyorsunuz. süper bir kpss niz olsa da kadrosu olmayan memur gibi düşünün. atanamazsınız değil mi? aynı mantık geçerli.
eğer boş kadro varsa en boş adamı bile yedek subay yaparlar çünkü kanunen bir sakıncası yok.
hayırlısı olsun şimdiden. keşke yurt dışı olsa çok değişik tecrübeniz olur.
  • ozdek  (28.09.18 23:41:14)
Yedek subay olayı şans işi. İhtimal arttıran tek şey avukat, doktor, mühendis, öğretmen olmak. Onun dışında akli dengen yerinde olmasa bile yedek subay olabiliyorsun. İnşallah çıkmaz istemiyosan

  • Delay Fuze  (28.09.18 23:45:01)
Ha, ben olsam Afganistana er olarak bile gitmek isterdim. Macera olur.

Yedek subaydım askerde. Kıbrıs.
  • Delay Fuze  (28.09.18 23:45:53)
YDS nin etkisi nedir bilmiyorum ama Afganistan'a gidersen hem askerliğin yata yata geçer, hem de ekonomik olarak ihya olursun. Günlük 100 dolar civarı. sanmıyorum göndereceklerini ama Afganistan'dan korkma diye söyledim.

  • ad astra per aspera  (29.09.18 01:00:33)
senin gibi tonla adam var giden rahat ol. 4 dilden yds puanı olan rehber arkadaş kantinci oldu.

  • ada meltemi  (29.09.18 01:42:13)