Araç içi neden bu kadar kokuyor

Merhaba

Bu arabaların içi neden bu kadar plastik kimyasal kokuyor? 201&8 Renault Clio içi ve klimasi acayip kokuyor

Tamam anladık maliyeti düşürmek için basit malzeme kullanıyorlar ama bu kadar da olmaz. Nefesim kesiliyor

Tüm araçlar Mı böyle yoksa pahalı araçlarda da böyle bir sorun var mı?

Saygialr

O kokuyu seven adamlar var, hatta bunun için sıfır araba kokusu diye koku bile satılıyor :)

Premium araçlarda o koku çok az ve kötü değil. Çünkü hem kaliteli malzeme kullanılıyor hem de yavaş üretim olduğu için enjeksiyondan çıkan malzemeler yeteri kadar havalanıyor ve kötü kokusu varsa da uçuyordur.

Üç dakikada bir üretilen clio ile günde bir tane üretilen premium aracın kokusu aynı olmaz, aynı malzemeyi kullansanız bile. Çünkü 3 dakikada üretilen otomobilde bütün kokular hapsolacak, diğeri yeteri kadar havalanacak.
  • John Bloor  (29.09.18 09:22:44)
Aynen John Bloor'un dediği gibi durum. Ben de sıfır megane ile sıfır a3 kullandım şimdiye kadar, arada çok ciddi bir koku farkı var.

  • roket adam  (29.09.18 14:19:36)